Türk Hava Kurumu üniversitesi

'Etüt Merkezi' forumunda ZORBEY tarafından 25 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Türk Hava Kurumu üniversitesi Anlara
  Türk Hava Kurumu üniversitesi iletişim
  Türk Hava Kurumu üniversitesi nerede
  Türk Hava Kurumu üniversitesi adres

  [​IMG]

  Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı tarafından kurulmuştur. Dolayısıyla THK, 1925 yılından bu yana havacılık ve uzay alanlarında gösterdiği faaliyetler sonucu edindiği deneyim ve entelektüel birikim sayesinde derin bir altyapıya sahiptir

  Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 3 şehirde toplam 4 yerleşkede hizmet vererek Türkiye’de bu konuda bir ilk konumundadır. Çok kampüslü ortamı sayesinde özellikle, karşılıklı eğitim uçuşları gibi havacılık uygulamalarının yapılabildiği nadir üniversitelerden biridir.

  Türk Hava Kurumu Üniversitesi, bünyesinde bulunan 77 adet son teknoloji donanımlı uçak ile Türkiye’nin havacılık eğitiminde en büyük filoya sahip kurumudur. Ayrıca filosunda barındırdığı uçakların çeşitliliği sayesinde öğrencilerine kaliteli ve değişik tecrübeler sunmaktadır.

  Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında ilk ve tek ihtisas üniversitedir.
  Havacılık sektöründe nitelikli yetişmiş elemana duyulan ihtiyaç, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin önemini arttırmaktadır. Üniversitenin özel sektör ile olan bağları, mezunlarının sektörde kolayca iş bulmalarına olanak sağlamaktadır.

  Bünyesinde ki 2 havaalanı (Etimesgut-Ankara yerleşkesi ve Selçuk-İzmir yerleşkesi), 6 tam kapasite hangar (Uygulama laboratuvarı olarak kullanılmak üzere) ve ILS cihazlı 2 operatör kulesi (Etimesgut-Ankara ve Selçuk-İzmir) ile Türkiye’de özellikle havacılık alanında altyapısı en geniş ve sağlam üniversitedir.

  Dünyanın saygın ve önde gelen üniversitelerinden biri olan Vaughn College ile yapılan akademik işbirliği ile iki üniversite arasında öğretim elemanı ve öğrenci değişim imkânı, araştırma işbirliği ve kurulacak ortak havuz sayesinde mezunların işe yerleştirilmesi süreçlerinde ortaklık yapılması öngörülmüştür.

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” diyerek tüm Türk Milleti’ne havacılık sektörü ile ilgili bırakmış olduğu görevi kendine ilke edinen Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türkiye’nin ilk “havacılık ve uzay ihtisas üniversitesi” olmanın yüklemiş olduğu sorumluluğun bilincinde, 2011-2012 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde Ankara’daki merkez kampüsünde eğitim öğretime başlayacak şekilde hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürmektedir.


  2011-2012 Eğitim Öğretim yılında Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj bölümüne ve İşletme Fakültesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümüne, 48 burssuz, 12 burslu olmak üzere 60'şar öğrenci alınacaktır.

  İletişim Bilgileri:

  Posta Adresi:
  Rektörlük Ofisi
  Türk Hava Kurumu Üniversitesi
  Büyük Sanayi 1. cad Elif Sok. No:4 Akköprü/ANKARA

  Telefon:0 (312) 342 84 58-59

  Faks:0 (312) 342 84 60

  E-Posta:universitebasvuru@thk.org.tr

  Çalışma Saatleri:
  Pazartesi-Cuma, 8:30 - 17:30