Türk Erkeklerine ve Türk Kadınına

'Eğlence' forumunda dila_ tarafından 4 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Ey Türk Erkeği!
  Birinci vazifen karına, çocuklarına ve gözlerine sahip çıkmaktır. Mevcudiyetinin yegane temeli budur. Öncelikle karın en kıymetli hazinendir. Seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek esmerler ve sarışınlar olabilir. Bir gün evliliğini kurtarmak mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için Televole ve benzeri programları örnek almayacaksın. Bu durum hayatını renklendirmeyi düşündüğünde, ya da 40'ından sonra ortaya çıkabilir.

  Evliliğine tecavüz etmek isteyen bilumum sarışın, esmer ve kumrallar hayatta emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Canım karım dediğin, ama arada unuttuğun eşin, sana geçici de olsa bir körlük nasip edebilir. Aileniz fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Ey asil Türk erkeği, işte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, yuvanı kurtarmaktır. Ama eğer yapamazsanız merak etmeyin, evinizdeki Türk kadını, ne hata yaparsanız yapın sizi sevecek ve affedecektir. Mutluluklar.

  Ey Türk Kadını!
  Birinci vazifen bulaşık, çamaşır ve kocana sahip çıkmaktır. Mevcudiyetinin yegane temeli budur. Kocan en kıymetli hazinendir. Seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek kaynanan ve görümcelerin olabilir. Bir gün evliliğini kurtarmak mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, bulaşık ve çamaşırı düşünmeyeceksin. Bu durum elektriğin ve suyun kesildiği anda da ortaya çıkabilir.
  Evliliğine tecavüz etmek isteyen kaynanan ve görümcelerin, hayatta emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Hatta kılıbık kocan uzak bir ihtimal de olsa, başka kadınlara göz dikmiş olabilir. Aileniz fakru zaruret içinde harap ve bitap düsmüs olabilir. Ey asil Türk kadını! İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, yuvanı kurtarmaktır. Anasının kuzusu olan kocanı adam etmek senin elindedir. İhtiyaç duyduğun merdane, dolabın sol üst köşesinde saklıdır