Tüp Bebek Uygulamalarının Başarı Şansı Nedir?

'Sağlık Rehberi' forumunda By RiZeLi tarafından 1 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Tüp Bebek Uygulamalarının Başarı Şansı Nedir?
  Tüp Bebek Uygulamalarının Başarı Şansı
  Tüp Bebek Uygulamalarının Başarma Oranı
  Tüp bebek yönteminin başarı şansından bahsederkenTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? öncelikle tedavi gören çiftin kendi özel şartlarını göz önüne almak gerekir. Bu şekilde bakıldığındaTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? gebelik oranları bazı gruplarda % 5-10Tüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? bazılarında %25-40Tüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? bazı gruplarda ise % 50-70 olmaktadır. Çok küçük bir hasta grubunda ise gebelik elde etmek mümkün olmamaktadır.

  Diğer taraftanTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? her merkezin tüp bebek için bir ortalama gebelik oranı vardır. YaniTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? hep genç ve problemsizTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? veya kısırlık sebebi kolayca aşılan hastaları programa alan bir merkez ileTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? gebeliğin zor elde edildiği hastaları da kabul eden bir merkezin gebelik oranları farklı olacaktır. Bir merkezi değerlendirirken ne tür hastaları kabul ettiğini de göz önüne almak gerekir.

  O haldeTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? tüp bebek merkezleri nin gebelik oranı yaklaşık % 25-60 arasında değişebilir.

  TabiiTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? burada merkezlerin laboratuar şartlarının normal olduğunu varsayıyoruz. Tüp bebek merkezi nin laboratuar şartları da başarı sansını etkileyen önemli faktörlerdendir.

  Tüp bebek uygulaması için belli bir gebelik şansının olduğunu biliyoruzTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? uygulamaların bir kaç kez denemesinde fayda vardır. FakatTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? çiftin özel durumuna göreTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? 1-3 denemede gebelik elde edilemezse yeni bir denemeden önce durumun tekrar değerlendirilmesiTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? gerekiyorsa yeni tetkikler yapmakTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? ve çifti durumları ile ilgili daha ayrıntılı bilgilendirmek uygun olur.

  Tüp bebekte başarı bilinen faktörler yanında bilinmeyen pek çok faktörün etkisi altındadır. Bilinmeyen konularda araştırmalar halen yoğun olarak sürmektedir. Gebelik oranlarıTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? bu nedenlerden dolayı sürprizlere de açıktır.

  Gebelik oranlarındaki değişiklikler hakkında bazı örnekler fikir verebilir:


  Kadın yaşı 40 ve üzeri ise gebelik oranları % 10-20 civarına inebilir

  Erkekte azospermi hücrelerin yapım aşamasındaki bir durumla ilgili ise gebelik oranı % 10-40 arasında değişebilir


  Hem kadın yaşı ileriTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? hem de azospermi varsa gebelik oranı % 0-20 arasında olabilir


  Daha önce 2-3 ten fazla erken düşük varsa başarı sansı azalabilir

  Herşeyin normal olduğu vakalarda defalarca tüp bebek denemesine rağmen gebelik elde edilemeyebilir.


  Muayene ve tetkik sonuçlarına göre başarı şansı düşük olacağı varsayılan bir denemede çok olumlu sonuçlar alınabilir


  BazenTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? tüpbebekte gebelik elde edilemezkenTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? tedaviye ara veren çiftlerde daha sonra kendiliğinden gebe kalanlar olabilir.


  Tüp bebek merkezleri ni veya doktorları arayan hastaların büyük bir kısmı doğrudan gebelik oranlarını sorarak bir karar verme eğiliminde olmaktadırlar. HalbukiTüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedir? kendi özel durumlarının değerlendirilmesinden sonra bir karara varmaları daha doğru bir tutum olacaktır.

  Alıntıdır.