Tüp Bebek Nasıl Yapılır

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 8 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Tüp Bebek Nasıl Yapılır  Tüp Bebek Nedir Nasıl Yapılıyor

  Tüp Bebek yapılması gerekli olan çiftler seçilerek Tüp Bebek Tedavisi'ne başlanır. Öte yandan, bazı çiftlerde ise Tüp Bebek Tedavisi'ne geçilmeden önce Yumurtlama tedavisi yada Aşılama gibi tedaviler yapılabilir.

  Tüp bebek uygulamasını kısaca özetlemek gerekirse, kadın ve erkeğe ait üreme hücrelerinin vücut dışı koşullarda döllenme işlemi diyebiliriz.

  Bu yöntemde erkek ve kadın üreme hücreleri vücut sıcaklığındaki, uygun bir ortamda 48 saat bekletilir. Bu sürede elde edilen yumurtaların yaklaşık yarısında döllenme oluşur. Bu döllenmiş yumurtalar embriyo (cenin) olarak adlandırılır ve son hedef olan kadın rahmine yerleştirilir.

  Embriyolar rahim içerisine rahim ağzından ince bir katater ile yerleştirilir. Bu işlemler sonucu kadınların yaklaşık %50sinde gebelik oluşur. Ancak bu gebeliklerin bir kısmı düşük ile sonlanır. Tedaviye giren çiftlerin uygulama başına yaklaşık % 40ında çocukları olur. Bu oran birçok uygulama sonucu % 70 – 80lere çıkabilir. Geri kalan % 20 – 30luk grup modern tıbbın bütün olanaklarına rağmen günümüzde çocuk sahibi olamaz.

  Tüp Bebek tedavisi yaptıracak çiftlere bazı önemli mesajlar

  Birincisi Tüp Bebek Tedavisi 'ni yaptıracağınız merkezi seçerken çok dikkat etmeniz uygun olacaktır. Tüp Bebek Merkezi uluslararası kriterlere uygun mudur? Tüp Bebek merkezinde çalışan klinisyen ve embryologlar konusunda deneyimli ve başarılı kişiler midir? Gideceğiniz Tüp bebek merkezinin bizzat kendisinin başarı oranları nedir? gibi sorulara cevap aramanız gereklidir.

  İkincisi Tüp Bebek Tedavisi sırasında neler ile karşılaşacağınız ve size en uygun tedavinin yapılacağından emin olmanızdır. Tüp bebek tedavilerinin kişinin üzerine uyması gereken bir elbise gibi tasarlanması ve uygulanması gerekir.

  Üçüncü önemli konu da Tüp Bebek Tedavisi 'ne başlamadan önce yapılması gereken herhangi bir cerrahi işlem yada araştırmalar olup olmadığıdır.

  Alıntıdır
   


Similar Threads: Tüp Bebek
Forum Başlık Tarih
Bebek Bakımı Ankara Tüp Bebek Merkezleri 8 Şubat 2013
Bebek Bakımı Hamilelik Belirtiler Tüp Bebekte 17 Ağustos 2012
Bebek Bakımı Tüp Bebekte Yumurta Toplama 14 Haziran 2012
Bebek Bakımı Tüp Bebek Şartları 2012 13 Haziran 2012
Bebek Bakımı Tüp Bebek Başarı Oranı Nedir 12 Haziran 2012