Tunus Gezilecek Yerler

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Tunus Gezilecek Yerler

  [​IMG]
  Tunus Cumhuriyeti bir Arap İslam ülkesidir.Tunus’un kurucusu Habib Burgiba’dır.Tunus’un Batısında Cezayir, doğusunda Libya ve Akdeniz, Kuzeyinde de Akdeniz yer almaktadır.Tunus ülkesinin güney kısmını Büyük Sahra Çölü kaplamaktadır.

  Tunus gezilecek yerler hakkında bilgi almak için doğru yerdesiniz aşağıda sizlerle paylaşacağımız yazıda Tunus’ta gezilecek görülecek güzel yerler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.Sayfamızda Tunus gezilecek yerler hakkında detaylı bilgiler, ulaşım seçenekleri ve giriş ücretleri gibi konularda bilgiler bulabileceksiniz.

  Tunus’ta birbirinden farklı tarzda gezilecek yerler bulmanız mümkün.

  Zaytuna Cami (Zaytouna Mosque) Tunus’daki en eski cami olup Tunus gezilecek yerler listesinin en önemli gezi noktası. Müslümanlara ziyarete açık olan cami 9 giriş ile 5000 metre karelik alanı kaplıyor.

  Sidi Bou Said:Tunus gezilecek yerler listesinin bir diğer önemli durağı Sidi Bou Said. Burası benim Tunus gezimde en çok hoşuma giden yer oldu. Tunus merkezden 20 km uzaklıkta, kuzeyde bulunan bu şirin kasaba son zamanların en turistik gezi noktaları arasında bulunuyor.

  Kartaca, Tunus gezilecek yerler listesinde 3.sırada. MÖ 814 yılında, Tunus yarımadasında kurulmuş olan bir Fenike kolonisi olan Kartaca Tunus merkeze yaklaşık 15-20 km uzaklıkta bulunuyor.

  Bardo Müzesi:Tunus gezilecek yerler listesindeki şüphesiz en önemli gezi noktalarından biri dünyaca ünlü mozaik müzesi Bardo. Bardo Müzesi’nin bu kadar popüler olmasının sebebi müzenin geçen yıla kadar dünyanın en büyük mozaik müzesi olması.

  Avenue Habib Bourguiba Tunus’un yeni yüzü olan Ville Nouvelle (New Town)’un merkezi olan Habib Bourguiba Bulvarı bir diğer önemli yer. Şehrin en önemli bulvarı olan bu yerde tüm önemli yapılar yer alıyor