Tunceli'de çatışma

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 28 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Tunceli'de çatışma

  [​IMG]
  Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Ağaşenliği kırsal alanında önceki gün çıkan ve bugün de devam eden güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lının arasındaki çatışmada 7 teröristin öldüğü bildirildi.

  Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Ağaşenliği kırsal alanında güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lının dün akşam 16.30 sularında karşılaşması sonucu çatışma çıktı. Dağlık ve ormanlık alanın fazla olduğu bölgede çıkan çatışma, devam ediyor.

  Tunceli Alay Komutanlığı ve 4. Komando Tugayı'na bağlı çok sayıda jandarma özel harekat timi sikorski helikopterlerle bölgeye indirildi. Sabah saatlerinde çatışmanın devam ettiği alana giden kobra helikopterler, bölgedeki kaçış noktalarını yoğun bir şekilde bombaladı. Çatışmaların yer yer devam ettiği bölgede, Bingöl'e bağlı çok sayıda askeri birliğin de bölgeye sevk edildiği öğrenildi.

  Bingöl kırsal alanından Tunceli kırsal alanına geçerek eylem hazırlığı içerisinde oldukları tespit edilen kalabalık PKK'lı gruptan 7 terörist ölü ele geçirildi. Etkisiz hale getirilen PKK'lıların üzerinde yapılan aramada 1 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 6 adet şarjör, 166 adet mermi, 2 adet el bombası, 1 adet dürbün ele geçirildi. Çatışmanın yaşandığı alana yakın bir bölgede yapılan bulunan sığınakta ise 10 adet mutfak tüpü ve bol miktarda kablo bulundu.
   


Similar Threads: Tunceli'de çatışma
Forum Başlık Tarih
Haberler Tunceli'de Çatışma 3 Şehit 4 Mayıs 2012
Haberler Tunceli'de Patlama 25 Eylül 25 Eylül 2012
Haberler Tunceli'de Operasyon 1 Asker Şehit 8 Temmuz 8 Temmuz 2012
Haberler Tunceli'de 2 şehit 4 Eylül Pazar 4 Eylül 2011
Haberler Tunceli'de Saldırı 31 Mayıs 2010