Tuna Velibaşoğlu Kimdir

'Biyografi' forumunda dila_ tarafından 20 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Tuna Velibaşoğlu Hayatı
  Tuna Velibaşoğlu biyografi


  Tuna 1981 yilinda Ankarada dogdu. Müzik egitimine 11 yasinda org dersleri alarak basladi. 1995 yilinda gitar çalmaya baslayarak Ankarali amatör gruplarda solistlik yapti.Serter ile çocukluk arkadasi olan Tuna, 1999 yilinda yine onun teklifiyle SEKSENDÖRT e katildi.
  Iki yil isletme egitimi aldiktan sonra, halen okumakta oldugu Ank. Üni. Dev. Kons. Opera / Koro bölümüne girdi. Burada Operanin önde gelen isimlerinden (Hülya Kazan, Selva Erdener, Tuncer Tercan, Arda Aktar, Ferda Türkoglu) san egitimi aldi.

  2002 yilinda kayit ve düzenleme teknikleri egitimi alarak, müzik yapim asamalariyla ilgili çalismalarina basladi.2004 yilinda Ankarada albümlerininde kayit edildigi Studio Ç.S.M nin basina geçti ve burada bir çok Ankarali grup ve sanatçinin prodüksüyonlarinda yer aldi.

  Yaptigi isin geregi olarak çok fazla tarzda müzik dinleyen Tuna, tam bir Türk Sanat Müzigi fanatigi. Bu yüzden albümdeki sözleri yazarken çok fazla zorlanmadigini söylüyor. Bunlarin yani sira gruptaki en agir Pearl Jam hayrani.