Tül perde beyazlatmanın püf noktaları

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Demet tarafından 9 Nis 2014 tarihinde açılan konu

 1. Ev dekorasyonunda tül perdenin önemi tarif edilemez. Farklı model ve desenlerle yeni stillerin birleşmesi ev dekorasyonunda tül perdeyi ön plana çıkarmayı başarmıştır.

  Peki bu kadar önemli olan tül perdeleri nasıl yıkamak ve beyazlatmak gerekir? Öncelikle söylememiz gereken şey tül perdelerinizi asla sıcak su ile yıkamayın. Sıcak su ile yıkanan perdeler kırışır ve kiri kumaşa hapseder. Bu nedenle tül perde yıkamada mutlaka ılık su kullanın.

  Tül perdelerdeki sigara ve kalorifer isini temizlemek ciddi bir emek ister. Böylesi durumlarda tül perdenizi bir gece öncesinden deterjanlı su içinde bekletin ve sonra en düşük ısıda yıkayın.

  Farklı bir yöntem ise yumurta kabuklarını bir tülbent içinde biriktirin. Tülü ıslatmak için hazırladığınız suyun içine bu tülbenti koyun ve sonra tülü ıslatın.
   
 2. ilginç bi yöntemmiş mutlaka denemeyi düşünüyorum, bilginiz için teşekkürler. Ben size perde konusunda sormak istediğim daha doğrusu fikir danışmak istediğim bi konu olacaktı. Salon takımım krem ve kahve ton ağırlıklı perdemi de bu tonlarda seçsem sizce çok boğar mı ?
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Eyl 2014