TTNET 3G Mobil internet

'Teknoloji Haberleri' forumunda DiScOvErEr tarafından 19 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. TTnet uçan internet


  TTNET ev ve iş yeri dışında da internet konforunu yaşatacak bir yeniliğin kapılarını açıyor.

  Aylık 10 saat TTNET WiFi kullanım hakkı ile 81 ilde, 5.000'den fazla WiFi servis noktasında ve aylık 500 MB Avea mobil internet ile her yerde, istediğiniz zaman internete bağlanabileceksiniz. Tek yapmanız gereken 3G Mobil İnternet Paketi ile size hediye edilen 3G Mobil Modem'inizi bilgisayarınıza takmak.

  3G Mobil İnternet Paket Ücreti ne kadar?

  TTNET ADSL müşterilerine, 3G Mobil İnternet Paketi ilk 6 ay 5,99 TL, 7. Aydan itibaren
  9,99 TL (KDV ve ÖIV dahil) olarak Avea faturasında ücretlendirilir.

  3G Mobil İnternet Paketi'm ile ilgili soru ve şikayetlerim olması halinde ne yapmalıyım?
  3G Mobil İnternet Paketinizle ilgili her türlü soru ve şikayetleriniz için ve TTNET WİFİ ile ilgili destek için 444 0 375 numaralı TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.
  500 MB Mobil İnternet kullanımı ve Avea SIMkartı (data hattı) ile ilgili her türlü soru ve şikayet için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

  3G Mobil Modem hangi frekans bantlarını desteklemektedir?


  * 3G, EDGE, GPRS, GSM Data ve SMS servisleri
  * GSM/GPRS/EDGE 850 MHz/900 MHz/ 1800 MHz/ 1900 MHz
  * HSUPA/HSDPA/WCDMA 2100 MHz
  * HSDPA 7.2 Mb/s - 3G altyapısı ile birlikte*
  * EDGE 236,8 Kb/s - EDGE Multislot Class 12 ile
  * GPRS 85,6 Kb/s - GPRS Multislot Class 12 ile
  * SD Kart Slotu ile 4GB'a kadar SD Kart desteği

  * HSDPA 7.2 özelliğinin kullanılabilmesi için 3G aboneliği gereklidir.

  3G Mobil İnternet Paketi ile neden yeni bir Avea SIM kartı gerekmektedir?


  3G Mobil İnternet Paketi zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın internete bağlanmak isteyen müşterilerimiz için tasarlanmıştır. Bu sayede bağlantı için cep telefonlarınızda kullandığınız Avea hattınızı çıkartıp, 3G Mobil Modem'i takmanıza gerek kalmayacaktır.  Kampanya koşullarından yararlanılabilmesi için 3G Mobil İnternet Paketi içerisindeki Avea Data SIM kartının aktive edilmesi gerekmektedir; 500 MB'lık mobil internet kullanımı ve diğer avantajlı fiyatlandırmalar sadece bu SIM kart numarası için geçerli olacaktır.

  3G Mobil İnternet Paketi'nde bulunan ücretsiz 500 MB mobil internet kotamı doldurduktan sonra mobil internet kullanmaya devam edebilir miyim? Nasıl ücretlendirilirim?


  3G Mobil İnternet Paketi'nde bulunan ücretsiz 500 MB mobil internet kotanızı doldurduktan sonra mobil internet kullanmaya devam edebilirsiniz. 500 MB üzerindeki mobil internet kullanımlarınızda uygulanacak olan, kota aşım ücreti 0,05 TL/MB (KDV dahil ve ÖİV dahil) olarak Avea tarafından faturalandırılacaktır. Avea fiyatlarını güncelleme hakkını saklı tutar.
  3G Mobil İnternet Paketi'nde bulunan ücretsiz 500 MB mobil internet kotamı nasıl takip edebilirim?


  Aylık mobil internet kullanım kotanız 500 MB'dır. Kullanımınız 400 MB'a ulaştığında bilgilendirme SMS'İ gönderilecektir. Son 2 günlük kullanımız dahil değildir.

  KALAN MB yazıp, 9495'e göndererek, 500 MB kotanızdan ne kadar kullanım hakkınız kaldığını öğrenebilirsiniz. Alacağınız bilgilendirme mesajı aşağıdaki şekilde olacaktır:

  3G Mobil İnternet Paketinizde Y.YY MB kullanim hakkiniz kalmistir.(Son 2 gunluk kullanim bilgileriniz dahil degildir.)"

  [​IMG]
    2. Cevap: TTNET 3G Mobil internet

  3G Mobil İnternet Paketi'nde bulunan TTNET WiFi nedir?


  TTNET WiFi isim ve logosunu gördüğünüz her yerde kullanabileceğiniz hızlı ve güvenli kablosuz internet erişim hizmetidir. TTNET WiFi servisi ile havaalanları, alışveriş merkezleri, kafe ve restoranlar gibi pek çok TTNET WiFi noktasında WiFi dakikalarınızı kullanarak internet erişiminizi sürekli kılabilirsiniz.