TSK Uzman Erbaş alım sınavı 2009

'Eğitim Merkezi' forumunda YAREN tarafından 4 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. Türk Silahlı Kuvvetleri Uzman Erbaş alım sınavı 8 Ağustos
  Çeşitli Sınıflarda Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı, personel alacak..
  [​IMG]
  Yazılı Sınav: 8 Ağustos 2009 tarihinde saat 15.00'de Adana, Ankara, Balıkesir, Bolu, Çorlu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri, Malatya, Manisa, Samsun, Sivas, Trabzon, Van ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (Girne)’de yapılacak.

  Sınavlar sonucunda başarılı olan adaylar, sınav notuna göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak. Adaylar başarı puanı en yüksekten başlamak üzere başvuruda bulundukları branşa yerleştirilecek. Yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlar, başvuru yaptığı branşta kontenjana giremeyen adaylardan isteğe bağlı olarak (online başvuru formunda ilgili bölümü evet olarak işaretleyenler) başarı puanı en yüksekten başlamak üzere sınıf farkı gözetmeksizin, öncelikle şoför ihtiyacı (Psikoteknik Testinde başarılı olan adaylardan), müteakiben sırasıyla Piyade Komando, Tank, İstihkâm, Muhabere, Topçu, Hava Savunma, Sıhhiye, Veteriner ve Bakım sınıflarının kontenjanları tamamlanacak.

  Yazılı sınavda başarılı olan adayların Ön Sağlık, Fiziki Kabiliyet Yeterlilik Testleri (FKYT) ise 17 Ağustos-4 Eylül 2009 tarihleri arasında Zh.Brl.Okl. ve Eğt.Tüm.K.lığı Etimesgut-Ankara’da, mülakatları da 18 Ağustos-5 Eylül 2009 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi K.lığı/Cebeci-Ankara’da gerçekleşecek.

  Ayrıca şoför adayları da 18 Ağustos/4 Eylül 2009 tarihleri arasında Ulaştırma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında Psikoteknik Testine tabi tutulacak.