TRT Dünyaya Açılıyor

'Medya Bölümü' forumunda Wish tarafından 22 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  TRT tarafından Ermenice yayın yapacak bir radyo ile Farsça TV’nin hizmete girmesi planlanıyor. TRT tarafından, Balkanlar, Kafkasya ve Orta Asya’daki izleyiciye seslenen televizyon kanalının ismi de yarın düzenlenecek galayla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. ..

  TRT tarafından Ermenice yayın yapacak bir radyo ile Farsça TV’nin hizmete girmesi planlanıyor.

  Ermenice ve Kürtçe radyo kanallarının çalışmalarını sürdüren TRT, bu kanalları 2-3 ay içinde açmayı hedefliyor.

  Değişik dillerde televizyon kanalları üzerindeki hazırlıklar da devam ederken, ilk olarak Arapça TV izleyiciyle buluşacak. Orta Doğu ülkelerine seslenecek bu televizyon kanalının 3 ay içinde yayına girmesi düşünülüyor.

  Farsça televizyon kanalı projesi üzerinde de çalışılırken, bu kanalın hazırlıklarının bu yıl içinde tamamlanması ve gelecek yıl da faaliyetine başlaması TRT’nin hedefleri arasında yer alıyor.

  TRT’nin, yerel televizyonların iş birliğiyle faaliyete geçireceği ”TRT Anadolu” isimli televizyon kanalının yanı sıra, ”Tarım TV” ismi verilen, tarım ve hayvancılıkla ilgili yayınlara ağırlık verilecek kanalın da çalışmaları sürdürülüyor.

  ”Tarım TV” kanalının yılın sonuna doğru seyirciyle buluşması planlanırken, TRT’nin haber kanalı da Nisan ayında açılacak.
  İngilizce haber yayımı yapılacak televizyon kanalının da gelecek yıl faaliyete girmesi düşünülüyor.

  BALKANLAR, KAFKASYA VE ORTA ASYA İÇİN DE YENİ KANAL

  TRT tarafından, Balkanlar, Kafkasya ve Orta Asya’daki izleyiciye seslenen televizyon kanalının ismi de yarın düzenlenecek galayla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak.

  TRT’den yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni yılı, yeni bir dönemi simgeleyen Nevruz günü, Türkçe, Kazakça, Kırgızca, Azerbaycan Türkçesi, Özbekçe ve Türkmence dillerinin konuşulduğu coğrafyada yer alan izleyicilerle buluşacak kanalın galasına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar, üst düzey yöneticiler ile yabancı konuklar katılacak.

  Kanalın ismi Başbakan Erdoğan tarafından galada açıklanacak.
  TRT’nin Türk dünyası için hazırladığı yeni kanalın kapsamında Çin Sincan Uygur Özerk Bölgesi, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Afganistan, Rusya Federasyonu, Ukrayna, Moldova, Gürcistan, Suriye, Irak, İran, Bulgaristan, Yunanistan, Balkan ülkeleri ve Doğu Avrupa ülkelerinin tamamı yer alacak.

  Yeni kanal, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan ve Kırgızistan’da yayın yapan ulusal kablo şirketlerinden de izleyicilerine ulaşacak.
  TRT’nin yeni kanalıyla, Türkiye’nin tanıtımını ve etkinliğini arttırmak, Türk dünyası arasında işbirliğini geliştirmek, ortak kültürel mirasın görünürlüğünü arttırmak, Türk sanat ve siyaset adamlarının çalışmalarının daha etkin tanıtılması ve ekonomik işbirliğinin önünün açılması hedefleniyor.

  Türk Cumhuriyetleri ile ilgili tanıtım ve görüntülerin yoğun bir şekilde işleneceği galada, Tarkan bir konser verecek.
   


Similar Threads: Dünyaya Açılıyor
Forum Başlık Tarih
Medya Bölümü Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin konusu 14 Ağustos 2015