Toyota Yaris 1.33 VVT-i TR Fiyatı ve Tanıtımı

'Resimli Konular' forumunda EyLüL tarafından 10 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Toyota Yaris 1.33 VVT-i TR Resimleri

  Toyota sevilen şehir arabası Yaris’in pazarını genişletmeyi hedefliyor. Çünkü istatistiklere göre ortalama bir Yaris kullanıcısı kadındır ve muhtemelen orta yaşın üzerindedir. Üçüncü nesil Yaris bunu değiştirmeyi hedefliyor, özellikle de pazarına gençleri katmayı. Yeni Yaris daha sert çizgilere kavuşan bu sayede modern bir araba görüntüsü alırken aynı zamanda gençlere yönelik özellikleri de barındırıyor. Opsiyonel ‘Touch and Go’ multimedya sistemi sosyal medyanın ve sürekli bağlanabilirliğin dünyasına girmek için yaratılmış olması bu özelliklerden birisi.


  [​IMG]

  Yeni Yaris’in navigasyon sisteminde Google yerel arama ve Ipad ekran klavyesi benzeri mesaj yazmak için dokunmatik klavye çok kullanışlı. Tüm yapmanız gereken Touch and Go sisteminin sinyallerini yakalayabilecek uyumlu bir telefona sahip olmanız.
  Bu paket ana model dışındaki tüm yeni Yarislerde yaklaşık 1500TL bir yükseltme ile dokunmatik ekran Toyota Dokunmatik Bluetooth sistemine geçebiliyor ( artı arka kamerası) ve ilk satışlardan kısa süre standart hale getirilerek her yönden sıradan olan arabaya bir miktar akıl katıyor.

  [​IMG]

  Kullanımda, 1.33 çok canlı ve özellikle beklemede çok sessiz, fakat vites değiştirme çok ağır ve gaz tepki süresi biraz gecikmeli. En çok satan olacak ve motor opsiyonel CVT ile eşleşecek. Ve dizel? Güçlü fakat boğuk, 1.33 den yaklaşık 3.500TL daha pahalı

  [​IMG]
  [​IMG]

  Toyota Yaris TR 1.33 5-kapı manual kısaca
  Fiyat: donanım farklılıklarına göre 29.000TL ile 40.000 TL arasında değişiyor.
  En yüksek hız: 175 km/s, 0-100km/s: 11.7saniye
  Boş ağırlık: 1045kg
  Güç: 98bhp
  Tork: 93lb ft 3600rpm;
  Vites: 6-spd manuel