Topuklu Ayakkabıların Zararları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 2 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


  1. Yüksek Topuklu Ayakkabıların Zararları


    Biz kadınların vazgeçemediğimiz yüksek topuklu ayakkabıların birçok zararı bulunuyor.Ayak sağlığınızı düşünüyorsanız daha az topuklu ayakakbı giymeye dikkat edin.Ayakkabı alırken ayaklarınızın yapısına uygun ayakkabı olmasına özen göstermelisiniz ön kısmı dar yüksek topuklu ayakkabılar ayak sağlığımız için büyük tehlikeler oluşturuyor.

    Pahalı ayakkabı iyi ayakkabıdır mantığı uzmanlar tarafından kabul edilmiyor.Ayak yapınız auygun değilse en pahalı en iyi marka ayakkabıyı da alsanız yine sağlık sorunları yaşıyabilirsiniz.

    Yüksek topuklu ayakkabı giyerken topukların üzerinde durabilmek için gövdemizi geriye doğru atıyoruz bu durum belimize inen yükü arttırıyor ve bel ağrılarına davetiye çıkartıyor.Ayrıca omurgaamızda şekil bozukluklarına da neden olabiliyor.Ayakkabı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir önemli husus ayakkabınızın ön kısmının geniş olmasıdır merdiven çıkarken ve yürürken bütün yükü taşıyan ayaklardır.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/topuklu-aykabilarin-zararlari-59956.jpg]topuklu-aykabilarin-zararlari-59956[/IMGALT]