Topuklu Ayakkabı Giymenin Kuralları...

'Kişisel Bakım' forumunda Mirayy tarafından 23 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. Topuklu ayakkabı giymek kimine göre çok zordur ve bazılarımız topuklu ayakkabılardan korkar...Peki nasıl rahat ve güzel bir şekilde topuklu ayakkabı giyer ve ayakta sağlam kalabiriz??İşte ünlülerden yöntemler...

  EDA TAŞPINAR
  İşte size dört “unutmayın” tavsiyesi:
  1 Unutmayın Bir ayakkabı alıp giymek bir şey, yürüyememek başka şey. Penguen veya ördek gibi yürüyorsanız, bu daha kısa topuklu bir şey tercih etmeniz gerektiğinin sinyali olabilir.
  2 Unutmayın Uzun sürecek geceler için arabanıza koyacağınız spor ayakkabınız, acı çekip geceyi erken bitiren kişi olmaktansa dans pistinin kraliçesi olmanıza yardımcı olabilir.
  3 Unutmayın Topuklarla merdiven çıkmak sorun değil ama inmek, dizlerin ve ayakların düşmanı. Kim ne düşünür, boş verin, inerken çıkarın onları.
  4 Unutmayın Ben yemekte otururken ayakkabılarımı çıkarıp, çıplak ayak kalıyorum. Deneyin. Kimsenin bilmesine gerek yok ki…

  --------------------------------------------------------------------------------------------
  ÖZLEM SÜER
  Akşam 5 dakika ayakları yukarı dikin
  Silikon ayak tabanları çok işe yarıyor. Ayakkabılardaki abartıyı ben kadınlar arasındaki rekabetin sertleşmesine bağlıyorum. Ne kadar yükselirsen o kadar dikkat çekersin gibi bir şey… Çok dikkat çekici bir ayakkabı giyenlere önerim yalın kıyafetler giymeniz. Her akşam beş dakika bile olsa ayakları yukarı dikip dinlendirmek, kremle masaj iyi bir yöntem.

  ------------------------------------------------------------------------------------------
  TÜLİN ŞAHİN
  Hem tabanına hem içine bant yapıştırın
  Önce en basit topuklu ayakkabıyla bile yürümeye alışık olmak gerekiyor. Evde sıkı bir antrenman yapın. Ayakkabının altına kaymayı engelleyecek bantlar yapıştırın. İçlerine de kaymanızı önleyecek tabanlar yerleştirin. İki saatten fazla duracağınız ortamlara giymeyin. Bu ayakkabılardan birini tercih ettiyseniz lütfen kıyafetiniz daha sakin olsun!

  ------------------------------------------------------------------------------------------
  ECE SÜKAN
  Bagajınızda düz ayakkabı bulsun
  Bu iş alışmakla çok alakalı. Ayağınızın bir rahatsızlığı yoksa, giye giye o yüksek topuklara alışırsınız. Ama her zaman, yanınızda, bagajınızda düz ayakkabılar bulunmalı. Çok uzun süre ayakta kalacağınız bir yere giderken tabanınıza silikon jellerden yapıştırın. Ayaklarınızın çok sıkıştığı bir gecenin ertesi günü mutlaka masaj yapın, kremleyin, dinlendirin. İki gün üst üste topuklu giymeyin. Yürürken yere sağlam basın, korkarak attığınız adımlar daha dengesiz oluyor. Çok yüksek giyecekseniz, açık modelleri tercih edin, parmaklarınız nefes alır.

  --------------------------------------------------------------------------------------
  ÇAĞLA ŞIKEL
  Bu işin püf noktası topuktan korkmamak
  Kilit nokta kendine güven: Ayakkabılardan korkmazsanız, babet giymiş gibi rahat yürürsünüz. Uzun yıllar bale yaptığım için çok yüksek topuklu ayakkabıları taşıyabiliyorum. Platformlu modelleri değil aksine daha rahatsız sıfır platformlu olanları tercih ediyorum. Ayağın düz durmaması gerekiyor: Ben o tabandaki kavisi estetik buluyorum. Sadece bunun için bile her acıya katlanmaya değer.

  ------------------------------------------------------------------------------------
  EMEL KURHAN
  Yürüyemesek de hep birlikte otururuz!
  Devamlı yüksek ökçeli ayakkabı giyen ablam Yaz’a sordum. Çünkü ben bu konuda onun kadar iddialı değilim. “Acıya kulak asmayacaksın” dedi. Hep böyle değil midir zaten? Güzellik için biraz acı şarttır… Yürüyemesek de güzel ayakkabılarımızı giyip hep birlikte otururuz.

  Ya siz??Nasıl giyiyorsunuz???
    2. Cevap: Topuklu Ayakkabı Giymenin Kuralları...

  Pazar günleri bile topuklu ayakkabıdan vazgeçemiyorum. İnsan bir kere alışınca düz giyemiyor. Sağlıksız da olsa vazgeçilmezim.
    3. Cevap: Topuklu Ayakkabı Giymenin Kuralları...

  topuklu ayakabı dedinde hele şuna bi bak merve:f196:

  [​IMG]
    4. Cevap: Topuklu Ayakkabı Giymenin Kuralları...

  Abi sadizmden ya da mazoşizmden bahsetmiyoruz :) Resmi yanlış yere eklemişsin korku bölümüne alalım seni :)
    5. Cevap: Topuklu Ayakkabı Giymenin Kuralları...

  yüksek topuğu seviyorum bende.. evet çok canım acıyabiliyor bazen ama iş yerinde genelde yükseksek topuk tercih ediyorum.. insanın kendine olan güvenini arttırıyor.. benim için öyle en azından.. ama masamın altında yazın teriklerim kışın düz ayakkabılarım her daim mevcut..
    6. Cevap: Topuklu Ayakkabı Giymenin Kuralları...

  :f30::f30:
  hayret nasıl böle giyiyorsunuz hı:f20:
   


Similar Threads: Topuklu Ayakkabı
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Kırmızı Abiye Elbiseye Ne Renk Ayakkabı 7 Ağustos 2012