Tomris Oğuzalp Kimdir

'Biyografi' forumunda ZeuS tarafından 19 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Tomris Oğuzalp Biyografi,
  Tomris Oğuzalp kimdir hayatı

  Tiyatro, sinema, televizyon dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Tomris Oğuzalp hakkında bilgi

  Sanatçı Tomris Oğuzalp 10 Ekim 1932 yılında Trabzon'da doğdu.Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı olan Tomris Oğuzalp Çamlıca Kız Lisesi'nin ardından, Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünden mezun oldu.

  Tomris Oğuzalp 1953 yılında Sarı Zeybek ile sinema hayatına atılmış, uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu ve yönetici olarak çalışmanın ardından, bir süre de Ankara Sanat Tiyatrosu'nda görev yapmış, daha sonra Kent Oyuncuları'nda bulunmuştur.

  Tomris Oğuzalp genellikle kötü kadın karakter rollerinde yardımcı oyuncu olarak rol almış aynı zamanda Çasod üyesi ve başarılı bir seslendirme sanatçısıdır.

  Tomris Oğuzalp Harry Potter filminde Mrs. Weasley'i seslendirdi.Küçük Besleme dizisinde Hayriye Batuhan karakterini canlandırmıştır.

  Tomris Oğuzalp 10 Aralık 2011 Cumartesi günü ünlü oyuncunun komşusuna bir tabak kısır götürürken merdivenlerden kayıp düşmesi üzerine beli kırılmıştır.

  Tomris Oğuzalp Hasta


  [​IMG]

  UNESCOya bağlı bir sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (IATC)nin Türkiye Merkezi Başkanı olan Üstün Akmen, yazarı olduğu Evrensel Gazetesindeki bugünkü köşesinde tiyatro, sinema, televizyon dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Tomris Oğuzalpin hasta ve Bakırköydeki kiralık tek gözlü evinde bakıma muhtaç yatmakta olduğunu duyurdu.