toki indirim kampanyası 2011 ne zaman

'Etüt Merkezi' forumunda Aderito tarafından 8 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. toki indirim kampanyası 2011 ne zaman


  Başbakanlıkta Toplu Konut İdaresi Başkanlığı , borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının yoğun talebi üzerine başlattığı indirim kampanyasının süresini uzattı.
  Yaklaşık 145 bin kişinin yararlanabileceği kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20, 3 ay vadeli eşit taksitli ödeyeceklere de yüzde 17 indirim uygulanıyor.
  TOKİnin indirim kampanyasından, satışları 2010 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti en geç 2010 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri halihazırda devam eden, konut ve iş yerleri sahipleri yararlanıyor.
  Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler kampanya dışında tutuldu. Bu arada Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Projeleri indirim kampanyasına dahil edilmedi.Kampanyadan yararlanmak isteyen alıcıların, eylül ayı da dahil olmak üzere başvuru tarihi itibarıyla ödemekle yükümlü oldukları taksitlerini yatırmaları gerekiyor.
  TOKİ, hem kaynak ihtiyacını karşılamak hem de borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyen vatandaşların isteklerine cevap vermek için her yıl erken ödeme indirim kampanyası düzenliyor.
  İndirim oranları belirlenirken, enflasyon oranlarıyla bankaların kredi faiz oranları dikkate alınıyor. TOKİ, bankalardan faizle kredi almak yerine borç bakiyelerinde indirim yapıp, alacaklarını erken toplamayı tercih edebiliyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Ara 2014