.tk ,Yeni alan adı tk

'Teknoloji Haberleri' forumunda Dark tarafından 9 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Yeni Alan Adı .tk

  İnternette tk alan adı için açık arttırma

  Türkiye'nin ilk alan adı açık arttırması 9 Eylül’de yapılacak. Arttırmada TK uzantılı alan adlarının açılış fiyatı en az 150 lira olacak. 4 farklı fiyattan 400 alan adı satışa çıkacak.

  [​IMG]

  TK uzantılı alan isimleri satışının tek yetkili ismi Dot tk, TK uzantılı Türkçe jenerik isimlerden oluşan alan adlarını, 9 Eylül’de Swissotel’de düzenleyeceği Türkiye’nin ilk alan adı açık arttırmasıyla satışa çıkarıyor.

  Açık arttırmada, ‘http://www.telefon.tk, ‘http://www.poker.tk gibi satışa çıkacak jenerik alan adları kolay alınabildikleri ve Google, Yahoo! ve Bing gibi arama motorlarında arandıklarında ilk sıralarda çıktıklarından dolayı girişimciler ve yatırımcılara kaçırılmaması gereken iş fırsatları da sunuyor. 4 farklı fiyattan 400 alan adının satışa çıkacağı 9 Eylül’de fiyatlar iki yıllık kayıt karşılığı 150 liradan başlayacak.

  Dot TK CEO’su Joost Zuurbier “Türkiye’de, kişisel ya da iş planı çerçevesinde tasarlanan web sitesi için jenerik alan adları bulmak ve almak neredeyse mümkün değil. Sadece tescillenmiş markaların alabildiği ve bürokrasi gerektiren alan adlarının aksine,’.TK’ uzantılı jenerik alan adları, Türkiye’nin ilk alan adı açık arttırması ile kolayca alınabilecek” dedi.

  BAZILARI 5 BİN LİRADAN BAŞLAYACAK

  Nadir olarak yapılan canlı alan adı açık artırmalarda genellikle .com alan adlarının satışa çıkarıldığını belirten Zuurbier şunları söyledi: “Bazı alan adları milyonlarca dolar karşılığında satılır. Tabii biz 9 Eylül’de 7 haneli bir rakam beklemiyoruz ama Türk alıcıların jenerik alan adlarının önemini anlayacağını ve böylece fiyatları arttıracaklarını umuyoruz. 9 Eylül’de futbol.tk ve poker.tk’nin çok popüler olacağını düşünüyorum. Bu alan adlarının fiyatları 5 bin liradan başlayacak.”

  Tokelau’nun kullanmadığı .tk Türkiye’nin oldu

  .TK uzantısı Güney Pasifik’te yer alan Tokelau ülkesinin ülke kodu. Dot tk’nın Tokelau devleti ile kalıcı anlaşması var. Bu anlaşma ile Dot tk. .TK alan adı yönetimi olarak hizmet veriyor. Tokelau’da bin 268 kişi yaşadığı için alan adlarını kullanmaya pek ihtiyaçları yok. Türkiye’de ise çok büyük bir ihtiyaç var ve .TK alan adı Türk internet adresi olarak kabul gördü. Türkiye’de bugüne kadar yaklaşık 100 bin Dot tk alan adı kayıt edildi.

  TK uzantılı alan adı almak için Netopsiyon.com.tr Adresini ziyaret edebilirsiniz