Tivibu Tv

'Teknik Yardım' forumunda Wish tarafından 5 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Tivibu Nedir
  ttnet tivibu tv Nedir
  Tivibu tv sevisinden nasıl film izleyebilirim
  Tivibu Nasıl Kullanılır?
  Tivibu'ya nasıl üye olurum
  Tivibu abonelik fiyatları
  TTTNET Tivibu Tv Nedir?

  Popüler TV kanallarını, izleyemediğiniz program ve dizileri, filmleri, müzikleri ve daha fazlasını netten izleyebilirsiniz.
  Televizyonu internet üzerinden bilgisayarınıza taşıyan bu hizmet sayesinde çok uygun fiyata devasa bir arşive ulaşmanız mümkün.Tivibu - TTNET ile ayda 1 TL’ye TV yayınlarını ve en yeni filmleri online izleyin.üzerinden ulaşılan serviste, 61 ayrı TV kanalını bulmanız mümkün. Bu kanalları anlık olarak canlı bir şekilde izlemenin yanı sıra 1 hafta geriye dönük tüm programları da seçerek izleyebilmeniz mümkün.Tv programlarının dışında popüler DVDlere, belgesellere ve müziklere de bu arşiv üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Gündemde olan sinema filmlerini yine çok uygun fiyatlar karşılığında kiralamanız da mümkün.

  TTNET Tivibu Servisi hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Tivibu hizmetinde standart çözünürlük 640×480. Şimdilik seçenekler arasında olmayan HD (Yüksek çözünürlüklü) görüntü seçeneği ise firmanın ileriki planlarında mevcut. Görüntü kalitesinin internet hızınıza göre ayarlandığını da hatırlatalım.

  Tivibu.com.tr üzerinden indirilecek olan küçük bir yazılım sayesinde bu platforma ulaşmak mümkün. Yazılım, Microsoftun Silverlight teknolojisini kullanıyor. Bu da demek oluyor ki; Tivibu hizmeti şu anda sadece Windows platformunda kullanılıyor. Mac ve Linux kullanıcıları şimdilik faydalanamıyor.

  TTNET Pazarlama Müdürü Murat Onuk, Mac ve Linux platformları için çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre sonra bu platformlarda da Tivibu hizmetinin verileceğini açıkladı.

  Kota Ne Olacak?

  Tivibu hizmetinde izlenen videolar, kullanıcının aylık kotasından düşecek. İçerik video olunca, kotanın önemli bir bölümü de bu videolara gidecek anlamına geliyor.

  Okurlarımız adına bu durum hakkında detaylı bilgi almak için yetkililere 1 saatlik video izlemenin ne kadar kota kullandığını sorduğumuzda aldığımız bilgiler şöyle;

  * 300Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 132 Mbyte/saat
  * 4GB tarife ile 30 saat, 6GB tarife ile 46 saat Tivibu kullanılabiliyor.  * 600 Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 264 Mbyte/saat
  * 4GB tarife ile 15 saat, 6GB tarife ile 23 saat Tivibu kullanılabiliyor.  * 1000 Kbit/sn ile 1 saat kota tüketimi: 439 Mbyte/saat
  * 4GB tarife ile 9 saat, 6GB tarife ile 14 saat Tivibu kullanılabiliyor.

  Bu da demek oluyor ki, TTNET müşterilerinin büyük kısmını kullanan 4 GB kotalı kullanıcıların bu hizmetten faydalanırken dikkatli olmaları gerekiyor.

  Zira, TV izleme alışkanlığı yüksek olan bir ülkede kullanıcılar beklediklerinden fazla internet faturaları ile karşılaşabilirler. Eğer TV alışkanlığınızı TTNETin bu servisi üzerinden devam ettirecekseniz, seçmiş olduğunuz tarifeyi bir kez daha değerlendirmeleri gerekiyor.

  Paket Seçenekleri ve Fiyatlar

  TTNET, Tivibu servisinde 2 farklı paket seçeneği sunuyor. Standart Pakette yerli ve yabancı tv kanalları, 1 hafta geriye dönük arşivi izleme seçenekleri mevcut.

  Standart Plus Paket içerisinde ise yerli ve yabancı film ve dizi arşivi, belgeseller, yaşam ve eğlence programları gibi Seç-İzle özelliği olan içeriklere ulaşılabiliyor.

  Nisan sonuna kadar 1 YTLye tüm seçeneklere abone olurken, 1 Mayıstan itibaren Standart Paket için ayda 1 TL, Standart Plus Paket için ise ayda 4 TL ödemeniz gerekiyor.


  Tivibu tv Seç & İzle servisi ile en beğenilen yerli ve yabancı filmleri, popüler dizileri, belgeselleri, çocuk ve yaşam-eğlence programlarını bir arada bulabilirsiniz.

  Bu servis ile Tivibunun geniş film arşivine istediğiniz zaman internet bağlantısı olan her yerden ulaşabilirsiniz.

  Tivibu Standard Plus paketinizle Seç-İzle servisinde sunulan yerli ve yabancı birçok TV kanalını takip edebilir, farklı kategorilerde birçok programı herhangi bir ek ücret ödemeden defalarca izleyebilirsiniz.

  İstediğiniz her an erişebileceğiniz film arşivinden istediğiniz filmi, gün veya saat kısıtlaması olmadan defalarca izleyebilirsiniz. Üstelik izlemekte olduğunuz filmi dilediğiniz zaman durdurup, başlatabilir; dilediğinizde ileri-geri alabilirsiniz. Dahası Seç-İzle servisi ile yarım bıraktığınız bir filmi daha sonra dönüp kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz.
   


Similar Threads: Tivibu
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım Tivibu Kanal Listesi 2012 1 Temmuz 2012
Teknik Yardım Tivibu İptal Etme 2012 1 Temmuz 2012
Teknik Yardım Ttnet Online Işlem Merkezi Tivibu Menüsü 30 Haziran 2012
Teknik Yardım Tivibu Nasıl Iptal Ederim 30 Haziran 2012
Teknik Yardım Tivibu Hata Kodu 0001 30 Haziran 2012