Tırnaklarınızı süsleyin

'Kişisel Bakım' forumunda dila_ tarafından 18 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Cosmopolitan

  Vanilya Tadında

  İş tırnaklara geldiğinde beyaz renk, oldukça önemli yer tutuyor. Öyle ki,Googleda beyaz tırnaklar ile ilgili arama oranı yüzde 50 civarında. Bu klasik renge biraz boyut kazandırmak için tırnaklarınızı pırıltılı taşlarla süsleyin. Önce iki kat beyaz oje uygulayın. Ardından, minik taşları ojeniz kurumadan tırnaklarınızın ucuna yapıştırın ve donmalarını bekleyin.

  [​IMG]


  Pop Art

  Tırnak desenleri; çizgi, puantiye ve daha birçok deseni tırnaklarında görmeye alıştığımız Katy Perry ve Rihanna gibi fenomenler sayesinde önemli bir trend haline dönüştü. Fakat profesyonel bir işlem fazla paraya ve zamana mal olabilir. Mat, renkli ojelerle desenler yaparak tırnaklarınızla eğlenin. Eğer yapamıyorsanız Sephora mağazalarında bulabileceğiniz tırnak yapıştırmaları ile istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz


  [​IMG]

  Işıltı Çılgınlığı

  Sedefli ojeler uzun yıllardır talep görse de artık farklı birşeyler deneme zamanı geldi çattı. Aşağıdaki gibi yeni nesil simli ojelerle, Oz Büyücüsü baş karakteri Dorothynin sihirli ayakkabılarının etkisini yakalayabilirsiniz. Logan, Simli ojelerdeki sert partiküller ojeyi tırnağa daha güçlü bağlayacak. Böylece ojeniz daha uzun ömürlü olacak diyor. Simli ojeyi ister tüm tırnaklarınıza, isterseniz birkaç tırnağınıza uygulayın.

  [​IMG]

  Korkusuz French

  Sıra dışı renk üçlemesi ile Fransız manikürüne farklı bir anlam katmanız mümkün. Altın sarısı beyaz ve su yeşili renkleri ile tırnaklarınız harika görünecek. Altın sarısını en alta sürün ve kurumasını bekleyin. Tırnaklarınıza, üçte birini açıkta bırakacak şekilde bant yapıştırın. Bantsız olan uç kısma beyaz oje sürün. Kuruduktan sonra bandı çıkarın ve en üst kısmına açık yeşil rengi uygulayın.

  [​IMG]


  Çarpıcı Görünüm

  Kabilelere özgü renkli takılardan ilham alarak sınırları zorlayabilirsiniz. Endişelenmeyin, evde uygulamak hiç de sandığınız kadar zor değil. Işıltılı bir oje ile tırnak zemini hazırlayın. Ardından kırmızı, sarı, yeşil ve mavi ojelerle tırnağınıza rastgele noktalar koyun. Benekleri küçük tutmaya özen gösterin, çevrelerini siyah oje ve ince uçlu fırça ile çizerek renkleri birbirinden ayırın.