Tırnaklarınız İçin En Güzel Öneriler

'Kişisel Bakım' forumunda Gazel tarafından 19 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu


 1. Tırnakların yaşam biçiminiz ve sağlınız hakkında birçok bilgiyi açığa çıkardığını biliyor musunuz?

  El ve ayaklarınızı göstermekten çekiniyor musunuz? Tırnaklariniz sizin yaşam biçiminiz hakkında bize birçok şey söylemektedir. Ama tırnaklarınızın sizin genel sağlınız hakkında birçok bilgiyi açığa çıkardığını biliyor musunuz? Tırnaklarınızın görünüşünde, şeklinde ve dokusunda oluşan değişiklikler bizlere örnek olarak :

  - Koyulaşan tırnakların sedef hastalıgı belirtisi olabileceğini;

  - Tırnaklarda olusan kırmızı beneklerin diyabet belirtisi olabileceğini;

  - Solup sararan tırnaklarin anemi hastalığı belirtisi olabileceğini göstermektedir.

  Tırnak Bakımı Temelleri

  Tırnaklarınıza yapacağınız özenli bir bakım, onları sağlıklı tutar ve özellikle onları daha iyi keşfedebilmenize yardımcı olur.

  Eğer tırnaklarınızın şeklinde veya renginde değişiklik gözlemliyorsanız, üzerinde siyah veya beyaz küçük çizgiler oluşuyorsa, girinti çıkıntılar veya kabarma meydana geldiyse, ve son olarak eğer tırnak bölgelerinizde acı duyuyorsanız mutlaka doktorunuz ile görüşmelisiniz.

  Sağlıklı alıskanlıklar edinerek ve tırnak bakımı hakkında küçük de olsa bilgiye sahip olarak, olası birçok tırnak sorununun rahatça önüne geçebilirsiniz.

  Tırnaklarınızı keserken, temiz ve keskin bir tırnak makası, veya temiz ve keskin bir kıskaçlı tırnak kesme makinesi kullanın.

  Tırnaklarınız İçin En Güzel Öneriler

  Eğer tırnaklarınıza oje sürüyorsanız, temizlemek için kullandığınız aseton ve benzeri tarzı kimyasalları haftada bir defadan fazla tırnaklarınıza sürmeyin.

  Gittiğiniz güzellik salonlarında, manikür ve pedikür aletlerinin yüksek ısı ile bakterilerini öldürmeye yarayan steril temizleme aletlerinden mevcut olduğundan emin olun. Veya kendi aletlerinizi götürerek, temizliklerinden çok emin bir şekilde tırnak bakımı yaptırın.

  Tırnakların etrafını çevreleyen deriyi koparmayın, kesmeyin ve tahriş etmeyin. Tırnağın enfeksiyon kapmasina neden olabilir. Bu etleri tahta çubuklar kullanarak geriye doğru nazikçe itiniz. Bu işlemi sıcak duştan sonra yaparsanız, etler yumuşak olduğundan daha kolay olacaktır.
   


Similar Threads: Tırnaklarınız İçin
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Kırılan tırnaklarınız için 10 Şubat 2010
Kişisel Bakım Tırnaklarınızın Çabuk Uzaması İçin Formül 21 Mayıs 2009
Kişisel Bakım Tırnaklarınızı süsleyin 18 Temmuz 2011
Kişisel Bakım Topuk çatlakları için ne yapabilirim 25 Kasım 2015
Kişisel Bakım Saç Dökülmesini önlemek için ne yapmalıyım? 20 Ağustos 2015