Tırnaklarım Kat Kat Ayrılıyor

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 20 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. İnce tırnakları nasıl kalınlaştırabilirim
  Tırnaklarımı nasıl güçlendirebilirim

  Tırnakların kat kat ayrılarak kırılması pek çok kadının problemidir.Aslında sorun özünde kalıtsaldır.Gene de yapabileceğiniz bazı şeyler var.
  [​IMG]
  Tırnaklarınız kat kat ayrılıyorsa.. Siz özenle uzatıp manikür yaptırıp nefis bir renkte oje sürme hayalleri kurun bir anda ayrılıverir tırnağınız size de sinir olmak kalır. Peki bunun nedeni ne?Tıpkı vücut şekli cilt rengi ve saç tipi gibi tırnaklarımızın büyümesi de kalıtsaldır.Bu nedenle annenizin tırnakları zayıfsa muhtemelen sizinkiler de zayıf olacaktır.Gene de kat kat ayrılmayı önleyebilecek bazı yollar da yok değil.

  Sutırnakları kurutarak kat kat ayrılmalarına sebep olur.Bu nedenle bulaşık yıkarya da temizlik yaparken mutlaka eldiven takın ve ellerinizi temizlemek dışında sudan uzak tutmaya çalışın.Mutlaka el kremi kullanın.Tırnaklarınızı nemlendirecek zengin formüllü yoğun bir krem kullanın.Bu tırnaklarınızın güçlenmelerine ve daha esnek olmalarına yardımcı olur.Ne zaman ellerinizi suya değdirecek olsanız kalın bir katman krem sürmeyi ihmal etmeyin.Lanolin açısından zengin ürünleri tercih edin.

  Olabildiğince az aseton kullanın.

  Asetontırnakları kırılgan yapan alkol ve başka kimyasallar içerir.Sıkça oje sürüyorsanızhaftada birden fazla aseton kullanmamaya özen gösterin.

  Tırnak cilası kullanmak yerinecilalayan törpülerden kullanın.Cilazayıf tırnakları kurutur.Parlayan cilalı gibi görünen tırnaklar içindört ayrı yüzeyi olan ve tırnak yüzeyine sürtüldüğünde tırnağı parlatan törpülerden(buffer)edinin.Bunlar aynı zamanda tırnağı uyararak büyümesine de yardımcı olur.

  Tırnaklarınızı kısa tutun.

  Tırnaklarınızı fazla uzatmayın ve küt kesin.Ayrıca şekillendirirken oval olacak biçimde törpüleyin.

  Vitamin kullanın.

  Özellikle tırnak ve saçlara yönelik vitaminler piyasada satılmakta.Bunlardan edinip3 aylık kür halinde de uygulayarak tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

  kat kat ayrılan tırnaklara bir karışım
  2 çay kaşığı badem yağı
  2 damla limon suyu
  1 cay kaşığı şeker
  1 ampul e vitamini
  hepsini birkapta karıştırınız ve tırnaklarınızın üstüne ovarak sürünüz
  ..
    2. Cevap: Tırnaklarım Kat Kat Ayrılıyor

  Yengemin tırnağı bunlardandan garip :))..Yukarı doğru çıkıyor :))
    3. Cevap: Tırnaklarım Kat Kat Ayrılıyor

  Kısa ve küt kullandığım için çok sorun yaşamıyorum.Zaten çok uzun tırnak kullanamam ;)