Tırnaklarda yarım ay modası

'Moda Rehberi' forumunda Belinay tarafından 22 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Tırnaklarda yeni moda

  2011 tırnak trendlerinden biride yarım ay modelleri Melek’lerim. Oldukça şık bir görüntüye sahip olan bu model, başta yapımı zor gibi görünsede, aslında çok yapımı oldukça kolay bir modeldir. İşte size yarım ay tırnak modelleri

  [​IMG]

  Son zamanların en moda trendi olan yarım ay oje modasını, Fransız manikürünün çılgın kız kardeşi olarak nitelendirebilirsiniz. Cosmo ipuçları ile tırnaklarınızda bu mükemmel etkiyi yakalayın. Hem de kuoför salonlarında ne istediğinizi anlatmak için zaman harcamadan…

  Ünlü manikür uzmanı, Kimmie Kyees,hazırlık olarak tırnaklarınızı yuvarlak törpüledikten sonra bir kat parlatıcı uygulayın. Ardından biri açık diğeri koyu olmak üzere iki metalik oje seçin.

  *Açık ya da koyu renk ojeyle tırnaklarınızı iki kat boyayın. Fırçayı önce tırnağın ortasına dokundurun, daha sonra sağına ve soluna yayın. Fırçanın üzerindeki oje miktarı ne kadar az olursa tırnak çevresindeki etleri boyama ihtimaliniz o kadar azalır.

  *Ardından ince uçlu bir fırçayı açık olan diğer rengine batırın (bunun için ince uçlu bir eyeliner fırçası da kullanabilirsiniz.) ve tırnağınızın dip kısmına bir ucundan başlayıp elinizi kaldırmadan diğer uçta bitirerek yarım ay çizin. Korkmayın eliniz alışacak.


  *Yarattığınız her bir kavisin içini kulladığınız rengin kendi fırçasıyla doldurun (ince uçlu olanla değil). Daha derin etkiyi ikinci katta sağlayabilirsiniz. Soyulmasını önlemek ve parlaklığını artırmak için her bir parmağınıza tek kat parlatıcı uygulamayı unutmayın.

  *Son olarak, tırnak etinize bulaşan ojeleri yine ince uçlu fırça yardımı ile temizleyin. Kulak çubuğu, mıknatıs görevi görerek henüz kurumamış ojenizi bozabilir. İnce uçlu fırçayı asetona batırıp tırnak etinizdeki oje geçene kadar o bölgeye sürtün.

  İpucu: Dağılmaya karşı korunun

  En üst katta uyguladığınız ojenin çebuk kuruyan bir ürün olduğundan emin olun. Bu tür ürünlerin içerikleri sürdüğünüz ojelerin kaynaşmasını sağlayacaktır. Özellikle de dört kat oje sürmüş olduğunuz yarım ay bölgesini