Tır yılı kutlu olsun!

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Zeynepay tarafından 1 Ocak 2009 tarihinde açılan konu


 1. TIR YILI KUTLU OLSUN!
  Yazar YENİ YIL MUTLULUK MU ,UMUT MU!
  Çarşamba, 31 Aralık 2008


  YENİ YIL MUTLULUK MU ,UMUT MU!

  Her gelen yeni yıl bizlere bir sonraki yılın nasıl geçecegini yansıtır. Geçen yıl bu zamanlarda yine, yeni bir yıl geldiği için, NEDENSİZ MUTLULUK yaşamıştık. Hem ÇOK sevinmiştik,YENİ YIL GELDİGİ İÇİN! Nedensiz sevinmeler.

  Nedensiz olmayan hüzün! Dünya her yeni yılda insanlara biraz daha farklı yaşam koşullarına taşıyor ve yazları daha sıcak, kışları orantısız soğuklar.buna da küresel ısınma diyoruz. Ve yaşam mücadelesi almış başını gidiyor.küresel kriz,küresel ısınma!BİZLER NE YAPIYORUZ! Eski dönemlerin kilerlerini kimler boşalttı, üzüm bağlarına ne oldu, buğday ambarlarına kaç fare girdi ki başka yerlere taşındı bulgurumuz. Unumuz!... Dediğim gibi eski yıl giderken birçok değerlerimiz de birer- birer yok oluyor. Keşke teknolojiyle birlikte tarım daha verimli kılınsa, pamuk tarlaları alabildiğince çoğalsa, şeker üretimi ile köylü yine şehirlinin efendisi olsa…Ama artık olmaz. Çünkü yeni yıl geldi beklentilerimiz artık çok farklı! Bizim olmayan teLeflon la daha çok konuşacağız, telekomun bizim olmadığı fark edip, teLefonla daha çok konuşacağız. Çünkü tarla da üretim kalmamış, boşluktayız artık! Büyük alışveriş mağzaları ilgimizi çekecektir, paramız olmasa da, hayran- hayran bakacağız!2009 sonarlarına doğru, ayaklarımız altından kayan toprağımızı fark edeceğiz, düşünceğiz, dün düşünmediğimiz kadar düşüneceğiz! Filistin gelecek aklımıza, dün toprakları kanla sulanan filitsin!!! Üzüleceğiz-üzüleceğiz! Gelen yeni yıl la birlikte yok olan değerlerimizi gözden geçireceğiz… İSRAEL e satılan topraklarımız düşündürecek bizi ve FİLSTİN gelecek aklımza… Ağlayacağız beklide, henüz ağıtlar bizde yerleşmeden düşüneceğiz-düşüneceğiz. İSRAEL kapımızı ne zaman çalacak düşüncesi ,sarsacak bizi… Düşünecek kapasitemiz kalmışsa, gelecekten endişeleniyorsak DÜŞÜNECEGİZ- DÜŞÜNECEGİZ.
  20010Yılı elimizden giden kültürel varlımızın hesaplaşması olmaktır. Ve yakılan ormanlarımızın ağıtlarının yılı olacaktır. Bizim olduğunu sandıgımız topraklarımızı birileri zaptedderken, DÜŞÜNECEGİZ -DÜŞÜNECEGİZ.

  Psikolojik, buruk, teğet gecen rüzgârdaki paralar. Yok, olan sermaye… Kömür karası gelecek, kara bulutlar. Tırlayan makarnalar ve çarpışan kalemler. Kim kala kim gide… DÜŞÜNECEGİZ-DÜŞÜNECEĞİZ

  2009 TOPRAĞIMI GERİ AL YILI OLSUN!!!

  30.12.2008

  Z.Aydınlıoglu
    2. Cevap: Tır yılı kutlu olsun!

  Her eski yılın sonunda ve her yeni yılın başında hep bu temenniler bu dileklerle merhaba diyoruz genel olarak bakıldığında dilekler, temenniler vede umutlar hep aynı temiz bir dünya, barış içinde bir hayat... ama gün geçtikçe dahada kirleniyor dünyamız, savaşlar dahada acımasızlaşıyor...
  Her geçen gün bir parçası daha özelleşiyor toprağımızın!!! Ne mutlu değil mi bizlere şuan için anlayamıyoruz belki ama yıllar sonra torunlarımız ne yaptınız siz dediğinde bizler onlara cevap verecek takat bulamayacağız kendimizde.
    3. Cevap: Tır yılı kutlu olsun!

  Hep güzel temennilerler girdiğimiz yeni yılla dönüp baktığımızda ne kadar çok keşkelerin olduğunu görmemiz mümkün değil.Elini veren kolunu kaptırır misali dünyanın çarkına o anki şartlar altında ayak uydurmaya çalışıyoruz. Ve tabiki sonrada hayatımızdan keşkeler eksik olmuyor. Türk milleti olarak umarım doğru adımları doğru yerde atmasını biliriz de İsrael kapımıza dayanmaz.Umarım hakikatleri düşünmekten bile korktuğumuzu anlatan bu yazının gerçek olmamsı için umduğumuz temenniler sadece ümitlerde kalmaz.
   


Similar Threads: Tır yılı
Forum Başlık Tarih
Ansiklopedik Bilgi İstiklal Marşı Kaç Yılında Kabul Edilmiştir 20 Eylül 2012
Ansiklopedik Bilgi Ulaşımda uçağın kullanılması ,yaşantımıza ne gibi kolaylıklar getirdi? 15 Mart 2015
Ansiklopedik Bilgi Düşünceyi geliştirme yolları 25 Mart 2014
Ansiklopedik Bilgi Yaşlanmayı Geciktiren Besinler 7 Mart 2014
Ansiklopedik Bilgi Ulaşım araçlarındaki gelişmeler ekonomiyi nasıl etkilemiştir 11 Şubat 2014