Tıklayın bütün akrabalarınızı bulun...

'Haberler' forumunda Birbey tarafından 2 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. Hem de Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri bütün akrabalara ulaşılabiliyor!

  Üniversite öğrencisi iki genç tarafından geliştirilen 'Akraba Bulma Programı' ile 1923 yılından bu yana varlığından haberdar olamadığımız akrabalara ulaşmanın mümkün olduğu belirtildi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Elektrik Elektronik öğrencisi Buğra Ayan ve Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik öğrencisi Said Saraçoğlu tarafından geliştirilen Akraba Bulma Programı ile Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri yaşayan tüm akrabalara ulaşılabiliniyor. Sistem şöyle çalışıyor:

  İlk olarak "www.bugraayan.com/akrababul.rar" adresinden tıklayarak programı indiriyorsunuz. Daha sonra TC Kimlik numaranızı yazıyorsunuz ve güvenlik kodunu doğru girerek 'sorgula' butonuna basıyorsunuz. 50. sırada sizin TC Kimlik numaranız olmak üzere toplam 100 TC kimlik no üretiyor. Daha sonra bulunan TC Kimlik Numaraları alt taraftaki T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Kimlik Numarası Sorgulama Sayfası üzerinden sorgulayabiliyorsunuz. Sistemin kullanımı tamamen ücretsiz ve herhangi bir üyelik istemiyor.
  Alıntı
    2. :f73: Ben bunların hiçbirini tanımıyorum ki. Dedemin dedesinin dedesinin dedesinin tc nosunu veriyo.... 1860 doğumluymuş :f106:
    3. ilginç geçekten emeğine sağlık
    4. Valla demin yanlış bakmışım. Şimdi tekrar baktım. Bütün sülalemi döküyo. Özel hayatım diye bişey kalmadı :f196:
    5. Ben denedim ama giremedim ama ugrasacagim ilgi icin tsklerr
    6. ayyyyyyyyyyyyyyyyy hemen denim çok heycanlandım
    7. yaaa üfff sayfa açılmıyoooooooooo
    8. yapabildim flas getim sagolsunnn
    9. sayfa acilmiyor gercekten bir dah bir daha deneyecegim emegine saglik
    10. çok ilginç ela tek cevap yazmanız yeterli oldu veya olmadı neyseki olmuş evet flat getin sağolsun yoksa bu böyle sürüp gidecekti sanırım :f106:

  Teşekkürler birbey emeğinize sağlık