Tıkalı klozeti nasıl açarız

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Burcu tarafından 10 Nis 2014 tarihinde açılan konu

 1. Tıkanmış klozet kabustan öte birşey olabilir insanlar için. Önce klozetlerin tıkanmaması için yapılması gerekenleri anlatalım daha sonra tıkanmış bir klozet nasıl açılır onun cevabını verelim.

  Klozetlerin tıkanmaması için dikkatli davranmak gerekir. Tuvalet kağıtları nasılsa birşey olmaz diye klozete atılmamalıdır. Suda eriyeceğini düşündüğünüz bu kağıtlar zamanla tıkanıklığa neden olabilir.
  Çocuk bezi, kadın pedi gibi maddeleri hiçbir şekilde klozete atmayın. Bu tür maddeler için klozet yanında bulunduracağınız çöp kutularnı tercih edin.
  Muzur çocukların klozet içine birşeyler atmasına engel olun.
  En çok yapılan hataların başında temizlik sonrası tuvalete dökülen kirli suyun içinde yanlışlıkla atılan bezler gelmektedir. Klozete dökeceğiniz bu tarz kirli suları dökmeden önce içini mutlaka kontrol edin.

  Bütün bunlara dikkat ettiniz ama bir şekilde klozetiniz tıkandı. O zaman yapılacak işlemler biraz zahmetli. İlk olarak bir pompa yardımıyla açmayı deneyin.

  Kuvvetli lavabo açıcı gibi bir madde yardımı ile açmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle klozetteki suyu boşaltın. bolca tıkalı boru açıcıyı dökün ve bekleyin.

  Eğer içine bir şey kaçtığından eminseniz ve bu maddenin tuvaletin S borusundan geçmeyecek şekilde olduğunu düşünüyorsanız o zaman eldiven yardımıyla bu maddeye ulaşmaya çalışabilirsiniz

  Bütün bu çabalar sonuçsuz kalmış ise o zaman uzman kişilerden yardım almanız gerekecektir.