THY yeni üniformaları

'Haberler' forumunda Dark tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu


 1. Türk hava yolları Uçuş ekibinin üniformalarını geçen yıl yenileyen THY, yer işletme personelinin üniformaları için de modacı Faruk Saraç´la anlaştı
  THY 3 yıl önce Cemil İpekçi’nin tasarladığı, yer işletme çalışanlarının kıyafetlerini değiştiriyor. Uçuş ekibinin üniformalarını geçtiğimiz yıl yenileyen THY, yer işletme personelinin üniformaları için de modacı Faruk Saraç’la anlaştı.

  İLK KEZ AİRPORT PROGRAMI ÇEKTİ

  Faruk Saraç’ın Atatürk Havalimanı Dış Hatlar’da 18 Şubat’ta gerçekleştireceği defile öncesi yeni kıyafetleri ilk kez Türkiye’nin en çok izlenen havacılık ve turizm programı Airport görüntüledi.

  Dört ay önce teklif alan ve çalışmalara hemen başlayan Faruk Saraç, Türkiye’nin güzide kuruluşlarından biri olan Türk Hava Yolları’ndan böyle bir teklif almasının kendisini çok gururlandırdığını söyledi. Kıyafetlerde sadelik ve şıklığın hakim olduğunu belirten Faruk Saraç bu işi para için yapmadığını kendisinden önceki modacılar gibi kıyafetlere farklı bir yorum getirdiğini aktardı. Çok zengin bir koleksiyon hazırladığını, pardösü ve kabanda dahi 7 ayrı model yaptığını ifade eden Saraç, personelin hangi modeli beğenirse onu giyeceğinin altını çizdi. Saraç, “Kıyafetlerin uygun olan her yerine THY logosunu koydum çünkü üniforma şirketin kurumsal kimliğinin tamamlayıcısıdır. İmaj dediğimiz şey logonun kullanımı ile olur” şeklinde konuştu.

  300 PARÇADAN OLUŞUYOR

  Faruk Saraç tarafından hazırlanan yeni kıyafetler baştan aşağı yenilenmiş. Yazlık ve kışlık olmak üzere hazırlanan koleksiyon, yaklaşık 300 parçadan oluşuyor. Cemil İpekçi’nin koleksiyonundaki pembe gömleklerin yerini beyazlar almış. Ceket, etek, pantolon, fular, çanta ve berelerde renk olarak lacivert tercih edilmiş. Ceket ve kol düğmeleri ile gömlek yakalarında yine THY logosu kullanılmış.

  THY, 2006 yılında çalışanlarının kıyafetlerini Cemil İpekçi’ye hazırlatması, havacılık sektöründe yeni bir trendin başlamasına yol açmıştı. Son olarak THY, Cemil İpekçi’nin hazırladığı uçuş ekibinin üniformalarını, geçtiğimiz yıl değiştirme kararı almış, yeni kıyafetler Vakko tarafından hazırlanmıştı.
  THY için Faruk Saraç tarafından hazırlanan yeni üniformalar, 18 Şubat Çarşamba günü Atatürk Havalimanı’nda ünlü mankenlerin yer alacağı defile ile kamuoyuna tanıtılacak. Üniformalar, mayıs ayından itibaren yurtiçi ve yurtdışındaki tüm yer personeli tarafından kullanılmaya başlanacak.


  işte yeni üniformalar


  thh-2.jpg thy-1.jpg thy-3.jpg thy-4.jpg thy-5.jpg thy-6.jpg thy-7.jpg