TFF Şokta

'Spor Gündemi' forumunda By RiZeLi tarafından 8 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Türkiye Futbol Federasyonu, resmi sitesinde EURO 2016 ile ilgili yapılan anketlerde istediği desteği bulamadı. "Türkiye'nin EURO 2016 adaylığını destekliyor musunuz?" anketini 3 kez yeniden başlatma gereğini duydu ama sonuç aynıydı: "%70 hayır"

  Aday kentler arasına Trabzon'un alınmaması ve UEFA finalinin oynandığı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın da maçların oynanacağı statlar arasına alınmaması sonrasında TFF'ye gösterilen tepkiler anketlere de yansıdı.

  İlk olarak, "Türkiye'nin EURO 2016 adaylığını destekliyor musunuz?" şeklindeki ankete katılan katılanların "%70'i hayır" oyu kullanınca, site yetkilileri bu anketi 3 kez yeniden başlatma gereği duydu. Ancak sonuçlar değişmeyince bu sefer anket sorusu değiştirildi.

  "EURO 2016 adaylığı için hazırlanan logoyu beğendiniz mi?" şeklindeki ankete katılanların "%60'ı hayır" oyunu kullanınca anket sorusu tekrar değiştirildi.
  "
  Son olarak "Sizce EURO 2016 ev sahipliğini hangi ülke kazanır?" anketinde ise "%56 ile İtalya" ilk sırada yer alırken, "Türkiye %32", "Fransa ise %12" oranında oy aldı.

  TFF, daha önce aday kentler ve maçların oynanacağı statlarla ilgili olarak gösterilen tepkilere cevap vererek destek istemişti.
    2. Cevap: TFF Şokta

  Teşekkürler