Teyzanne Dizisi

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 25 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. Yıllar öncesinde birbirini kaybeden Eda ve Zehra adlı ikiz kardeşin, yıllar sonra tam bir araya gelecekken Zehra’nın hayatını kaybetmesiyle yeniden ayrılmalarını konu alan “Teyzanne” adlı komedi dizisi, yakında Star TV’de yayınlanmaya başlıyor. Süreç Film adına Ali Gündoğdu’nun yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Şenol Sönmez’in yaptığı ve senaryosu Gani Müjde’ye ait olan dizinin başrollerini, İnci Türkay, Murat Serezli ve Erkan Sever paylaşıyor..

  Zehra’nın ölmesiyle onun yerine geçen Eda, Zehra’nın çocuklarıyla beraber Zehra gibi yaşamaya başlar. “Teyze anne yarısıdır” sözünden hareketle hazırlanan dizi, bu değişiklik üzerine yaşanan olayları anlatıyor. Diş hekimi olan ve çocuk yapmaktan korktuğu için evlenmeye hiç yanaşmayan Eda, Zehra’nın ölümüyle kendini bir anda üç çocuklu bir kadın olarak bulur. Çocuklara doğruyu söylemeye karar veren Eda, kendini üç çocuğun anneliğine soyunmaya hazır hissetmez. Ancak eve girer girmez çocuklar tarafından o kadar sıcak ve coşkuyla karşılanır ki ne yapacağını şaşırır.

  [​IMG]
    2. TEYZEANNE

  [​IMG]

  Eda ve Zehra birbirlerini yıllar önce kaybetmiş ikiz kardeş…Hayat onları tam birleştirdiği anda bu sefer tamamen ayırır…Zehra hayatını kaybederken, Eda Zehra’nın çocuklarıyla beraber Zehra gibi yaşamaya başlar. Ee tabi ki boşuna teyze anne yarısıdır dememişler…

  Teyzanne Fragmanı