Ters yer Çekİmİ

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 15 Haz 2010 tarihinde açılan konu

  1. Kırklarelinin Yenice beldesi yakınlarında bulunan ve halk arasında; “Manyetik alan, mıknatıslı yol ve ters yokuş. olarak adlandırılan yolda, vitesi boşta bırakılan araçlar yokuş yukarıya doğru hareket ederek, 40 kilometre hıza ulaşabiliyor. Yolun kenarından akan dağ suyunun da eğime ters şekilde, yukarıya doğru aktığı görülebiliyor. Yolda yokuş aşağıya koşanlar, yukarıya koşmuş gibi yorulduklarını söylüyorlar.
    TERSİNE YER ÇEKİMİ(Ben Duymamıştım) Bölgede arabasıyla deneme yapan Serkan Çelik, şunları söyledi: “Buranın halkı bölgeden geçerken aracını durdurur, araçlar bu mesafeyi çalışmadan geçer. Buraya gelenler de genellikle burasını soruyorlar ve deneme yapıyorlar. Gördüklerine ise inanmakta güçlük çekiyorlar. Tonlarca ağırlığındaki araçların bayır yukarı hareket etmeleri, suyun yukarıya akması gibi tabiat kânunlarına aykırı şeylere şahit oluyorlar. Burası mutlaka bütün dünyaya tanıtılmalı.
    Bazı vatandaşlar da bölgede çeşitli denemelerde bulunuyorlar. Asfalta su döküldüğünde, yuvarlak cisim (top) koyduklarında bunların da yukarıya doğru gittiklerine şahit oluyorlar.
    alıntı