Termal Tatil İçin Nereye Gitmeli?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Termal Tatil İçin Nereye Gitmeli?

  [​IMG]
  Kış aylarının en iyi tatil seçeneği bana kalırsa termal tatil köyleri. Ülkemiz zaten termal tatil yönünden oldukça zengin bir ülke bize de bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmek düşüyor. Şubat ayında ailecek gittiğimiz bir termal otel gezisinden sonra neden bu sektöre inanılmaz bir yatırım yapıldığını daha iyi anladım.

  Türkiye termal kaynaklar açısından Avrupa’da birinci sırada yer alıyor. Yerli ve yabancı turist ise bu kaynakları en iyi şekilde değerlendirmek için akın akın bu bölgeleri tercih ediyor. Termal tatil için nereye gidilir? diye soruyorsanız işte size bir kaç seçenek.

  Ülkemizde termal tatil piyasasını elinde bulunduran en önemli yerler şöyle sıralanabilir; Ankara, Bursa, Balıkesir, Yalova, Afyon, Eskişehir ve İzmir… Bu şehirlerdeki termal oteller tüm ihtiyacınızı karşılayacak konforada sahip.

  Eğer Bursa’da bir termal otel arıyorsanız oldukça şanslısınız demektir. Çünkü Bursa’da özellikle Osmangazi ve Çekirge ilçelerinde gönlünüze göre bir termal otel bulmanız mümkün.

  Crowne Plaza, Kervansayar Termal, Gönlüferah 1890 Bursa’da bulunan termal tatil mekanlarından sadece bir kaçı…

  Yalova tarihine bakılırsa Osmanlı’nın termal başkenti olarak biliniyormuş. Halen de bu alanda oldukça iddialı olan Yalova’ya yolunuz düşerse Yalova Thermal Palace, Armutlu Tatil Köyü, limak Thermal Butik gibi otellerde kalabilirsiniz.

  İzmir özelikle Çeşme ve Dikili ilçelerinde bulunan termal tesisler ile dikkat çekiyor. Altın Yunus Resort, Pırıl thermal Spa, Balçova termal dikkat çeken isimler arasında geliyor.