Terlemeye Karşı Bitkisel Çözüm Önerileri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Meryem tarafından 2 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


  1. Aşırı terlemeye karşı kullanılan bitkisel çözümler terleme sorurunu doğal yollarla, yan etkisiz ve ağrısız olarak gidermeyi sağlamaktadır.

    Besleyici ve sağlıklı bir içecek olan taze domates suyu sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Günde bir bardak taze domates suyu içerek aşırı terleme sorununu azaltabilirsiniz. Bu uygulamayı bir hafta boyunca deneyin.

    Terlemeye bitkisel çözüm olarak kullanılan bir diğer doğal üründe buğday otu suyudur. Mükemmel bir beta-karoten, kalsiyum, klorofil, lif, demir ve vitamin K kaynağı olan buğday otu suyu aynı zamanda protein, C vitamini, B-12 vitamini, folik asit, B-6 vitamini de içermektedir. Buğday suyu kan basıncını düşürür ve vücuttaki toksinlerin atılmasını hızlandırır. Pek çok hastalığa iyi geldiği bilinen buğday suyu terlemenizi azaltacaktır.

    Sağlıklı ve dengeli beslenme terlemenin kontrol altında tutulabilmesi için çok önemlidir. İşlenmiş ve bol yağlı gıdalar tüketmek sindirim sisteminin zorlanmasına bu da terlemeye neden olmaktadır. Kalsiyum açısından zengin süt, peynir gibi gıdalar tüketmek terlemeyi durduracaktır. Çok baharatlı yiyeceklerden de uzak durmalısınız.

    İdrar söktürücü özelliği ile binlerce yıldır kullanılan kuşkonmaz terlemeyi durdurmak ve azaltmak içinde kullanılmaktadır. Kuşkonmazı kaynatarak suyunu içebilir, ızgara yapabilir ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz.