Terenin Faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda YAREN tarafından 29 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Terenin yararları,
  Terenin faydaları nelerdir?
  [​IMG]
  Tere çevre kirlenmelerine karşı kan temizleyici ve idrar söktürücüdür..

  Tere kanı temizler
  Demir, fosfor, manganez, arsenik, bakır ve iyot gibi çeşitli madensel tuzları ve oli-go elementleri, C, A, B (iki), PP ve E vitaminlerini içeren tere kanı zehirlerden temizler, idrar söktürür, mesanedeki ve böbreklerdeki kumlann atılmasını kolaylaştırır. Bu meziyetlerinin yanısıra, yapısında bol miktarda madensel tuzlar bulunduğundan organizmanın madesel tuz eksikliklerini giderir. Karaciğer ve safra kesesindeki yangıları temizler. Bedenimizin hastalıklara karşı direncini arttırır. İştah açar, kan yapar. Kandaki şeker oranını düşürdüğü için özellikle şeker hastalan bol bol tere yemelidir. Güç verir, dermansızlık ve halsizliğe karşı bire bir ilaçtır.

  Hekimler tereyi över
  Dünyanın en eski ve en ünlü hekimlerinden Hipokrat kanı zehirlenen hastalarını tere yedirerek iyileştiriyordu. Bu nedenle eserlerinde tereyi göklere çıkarır ve bir çok hastalıkların dermanı olarak över.

  Sigaranın ve alkolün zararını azaltır
  Kanı temizlediği için tere sigaranın ve alkolün zararını da azaltır. Sinirleri yatıştırır. Saç dökülmesini ve saçların kepeklenmesini önler. Ayrıca havanda dövülüp cildin ya da yaranın üstüne sarıldığında, cilt hastalıklarını, bağ dokuus yangılarını ve kızıl yara denen şirpençeyi iyileştirir.

  Erkeğe güç kadına güzellik verir
  Erkeğin cinsel gücünü arttırır. Ayrıca yapısındaki karoten sayesinde kadını da güzelleştirir. Cilde parlaklık ve pembelik kazandırır.

  [BILGI]Çok iyi yıkayın
  Tere toprağa yakın bir bitki olduğu için lağım sularıyla yakın temastadır. Bu nedenle, yemeden önce çok iyi yıkamanız, hatta, içine sirke dökülmüş bir suda yarım saat bekletmeniz gerekir.
  [/BILGI]
   
 2. Cevap: Terenin Faydaları

  Hayatımda İlk Defa Adını Duyuyorum Ama Yararı Çokmuşş.:)
   
 3. Cevap: Terenin Faydaları

  Eskiden tere ile rokayı karıştırdım.Terenin tadı rokaya göre biraz daha acımsı.Ama lezzetleri neredeyse aynı balıkların yanında ve salata olarak da tüketiliyor.
   
 4. Cevap: Terenin Faydalar.

  Verdiğiniz faydalı ve güzel bilgiler için teşekkür ederim emeğinize sağlık Allâh c.c. emanet kalın.