Ten rengine göre ruj

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 25 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Rujunuzun makyajınızla ama en önemlisi doğal cilt tonunuzla uyumlu olması gerekir. Hangi rengin cilt tonunuza uygun olacağını nasıl anlarsınız?
  Dudaklar kadınların en hassas en çekici yanlarındandır. Ama dudakların boyanması bazen bir sorun halinde önümüze çıkar; çünkü hoşa giden ve gerçekten yakışan rujlar her zaman birbiriyle örtüşmez. O halde konuya biraz daha yakından bakalım; ne dersiniz? Rujunuzun makyajınızla ama en önemlisi doğal cilt tonunuzla uyumlu olması gerekir. Hangi rengin cilt tonunuza uygun olacağını nasıl anlarsınız?
  Ruj seçmek en az "Bay Doğru"yu bulmak kadar çetrefilli bir iştir: Onlarca renk ve çeşit arasında sıkışıp kalabilirsiniz! Bu seçimde de kurallar aynıdır: Denemeli ve sonunda doğru olanı bulmalısınız! Ne yazık ki dudak boyalarında standartlar geçerli değildir. Her kadının ruj seçimini etkileyecek farklı kişiliği yapısı yaklaşımları beğenileri ve elbette farklı cilt tonu vardır. Söz gelişi bir kadının güzelliğinin sırrı olan ruj bir diğerine inanılmaz itici bir görünüm verebilir.
  Tanım olarak en doğru ruj yüzünüze ışıltı kazandırıp iyi görünmenizi sağlayandır.
  Cilt tonunuza göre doğru ruju saptamak için önerileri gözden geçirin; sonra da rujların gizemli dünyasına bir göz atın. Bayılacaksınız!
  Çok açık ten Şeffaf renkler bej tonları kıpkırmızı hafif mercan renkleri pembe rujlar.
  Açık ten
  Sıcak şeftali ve pembe renkler içeren tonlar. Çarpıcı renkler gerektiren durumlarda mavi bazlı rujlar vişne tonları kahverengine kaçan tonlar.
  Buğday ten
  Sıcak alt tonları olan renkler: Kahve bazlı mor açık kahve. Şarap rengi de muhteşem bir ışıltı verebilir.
  Koyu ten
  Derin parlak olmayan kırmızılar yani mavi veya mor alt tonlar içeren renkler. Çikolata veya erik renkli rujlar da harika durur.