Ten Rengine Göre Makyaj

'Kadınca' forumunda ZeuS tarafından 28 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Ten Rengine Göre Makyaj Yapımı,
  Ten Rengine Uygun Makyaj


  Ten Rengine Göre Makyaj önerileri; Esmer, sarışın, kumral tenliler için etkili ve pratik makyaj tüyoları


  • Kumrallar için Makyaj Önerileri  Cildinizin rengiyle bütünleşip, pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için açık sarı, krem tonlarında fondötenler tercih edebilirsiniz. Uçuk pembe, bronz allıklar cildinize canlı bir görüntü verecektir. Göz makyajında; mavilerden yeşillere simli sarılardan somon rengine kadar, her ton size yakışacaktır. Dudaklar için uçuk pembeler, şeftali tonları ya da parlatıcılar teninize uyacak ve makyajınızın mükemmel sonuçlara ulaşmasını sağlayacaktır.


  • Esmerler için Makyaj Önerileri


  Doğal ve pürüzsüz bir görünüm için mutlaka kahverengi veya toprak tonlarında fondöten tercih edilebilirsiniz. Kehribar, tarçın ve kiremit rengi size en çok yakışan renkler arasındadır. Sizde bronz görünüm sağlayan allıkları kullanabilirsiniz. Gözlerinize uygulayacağınız renklerde sınır yok. Hemen hemen her renk size yakışacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey, göz renginizle uyumlu renkleri tercih etmek olacaktır. Dudaklarda, açık pembe tonları ve mercan renklerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel davetler için çilek rengi, günlük yaşam için ise şeffaf parlatıcılar çok güzel olacaktır.


  • Sarışınlar için Makyaj Önerileri  Fondöten seçiminde doğal görünümü yakalamak için hafif sarı tonları tercih edebilirsiniz. Tozpembe ya da şeftali tonlarında allıkla cildinize canlılık kazandırabilirsiniz. Lacivert, eflatun, yeşil gibi koyu renkleri göz makyajında kullanabilirsiniz. Dudaklarda koyu pembeler, şeftali tonları; ten renginizle uyum sağlayacaktır.
   
Yükleniyor...