Teknolojik ürünlerin hayatımızda yaptığı degisiklikler nelerdir

'Etüt Merkezi' forumunda GezgiN tarafından 7 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. Arkadaslar konuyu actım şimdi siz cevapları yazın yarın sınavım var sosyalden nolur yardım edin

  Teknolojik ürünler ve eşyalar günlük yaşamımızın büyük bir bölümünü kaplamış ve etrafımızda büyük değişimlere neden olmuştur. Başlıca elektronik aletler yaşamımızın neredeyse tamamını kaplamıştır. Cep telefonları, kişisel bilgisayar ve televizyonlar hayatımızın bir çok kısmında kullandığımız eşyalar arasındadır.

  Teknolojik aletler faydalarına ek olarak bağımlılık da yapar. Son zamanlar facebook ve twitter sayfalarını sürekli kontrol etmeden uyuyamayan veya her sabah ilk ilk olarak bu hesaplarına bakan bir nesin yetişmekte. Bu da bağımlılık yapıcı etkilerine örnek olarak verilebilir.

  Bir çok ev gereçleri, arabalar, ulaşım araçları tamamıyla teknolojiye bağımlı olarak üretiliyor ve yaşamımızın büyük bir kısmında yer alıyor. Bu teknolojik ürünlere bir kaç örnek verelim.

  – Geçmişte konutlarımızda kablolu ev telefonları kullanılırdı ancak son zamanlarda evlerdeki telefonlar yerine herkes cep telefonu kullanıyor. Bu telefonlar eskilerin aksine görüntülü ve kaliteli görüşmeler de yapmamızı sağlıyor.

  – Geçmişte kullandığımız otomobillerin yerine geliştirilmiş ve daha güvenli, daha teknolojik otomobiller üretiliyor. Başka bir ulaşım yolu da trenlerdir. Geçmişte kömür yardımı ile çalışan trenler artık elektrik ile çalıştırılıyor.

  – Konutlarımızda bulunan tüp ile çalışan dev televizyonların yerine artık 3 boyutlu görüntü bile verebilen, daha ince ve şık led, lcd ekranlı televizyonlar kullanılıyor.

  Teknolojik gelişmelerin hayatımızda ve çevremizde değişimi uğrattığı şeyler ile ilgili yazımıza eklemek istedikleriniz varsa bize yorum bırakınız.