Teknolojik Buluşlar 2012

'Teknoloji' forumunda EyLüL tarafından 15 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yeni Teknolojik Buluşlar  2012 Teknolojik Buluşlar

  3d Yazdırılabilir Objeler

  Artık 3d fotoğraflarınızı, projelerinizi 3d olarak yazdırmanız mümkün.Bu sayede,farklı açılarla daha ayrıntılı,gerçeğine daha yakın bir görsellik elde edebileceksiniz.Özellikle tasarımcılar için gerçekten çığır açacak gibi görünüyor.

  Facebook Eğer Ölürsem Uygulaması

  Bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük sorulardan biri de şudur: “Ben ölürsem, benim Facebook hesabıma ne olacak? İşte bunun için yabancı bir firma,If I Die uygulamasını geliştirdi.

  Biraz ürkütücü gözükse de sevdiklerinize online olarak veda edebilir,vasiyetinizi bile açıklayabilirsiniz.Yeni iş fikirleri için gerçekten güzel bir örnek.

  Transformer Fare

  Gelişen oyun dünyasında ilginç tasarımlar oldukça şaşırtıyor.Bu fare ile ikiye katlanarak bir oyun konsoluna dönüşebilmekte.
  Elektronik Kumaş

  ABD, İtalya ve Fransadan araştırmacılar pamuk liflerinden yapılmış transistörler icat ettiler! Bu buluş ile insan ve çevre arasındaki değişim araştırılıp gözlenebilecek.Örneğin, farklı havalarda insanın vücut fonksiyonlarının elektriklenmeye bağlı olarak nasıl değiştiği öğrenilebilecek.

  Son Jenerasyon Robot

  Bence herkesin bir robot arkadaşı olmalı! Bu küçük adam, Aldebaran Robotics tarafından oluşturulan teknoloji harikası bir insan robotu.1.6GHz işlemcisi, multi-tasking yetenekleri ve iki HD kameraya sahip oldukça donanımlı bir arakadaş aynı zamanda.

  Başlangıçta otistik çocuklar için geliştirilmiş olup,cümleleri ve sözcükleri ayırma ve tanıma kabiliyeti sayesinde,kendisiyle dolu dolu bir muhabbet edebilirsiz.
   
Yükleniyor...