Teknoloji nasıl gelişiR

'Etüt Merkezi' forumunda Aderito tarafından 9 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. teknoloji nasıl gelişiyor mesala cep telefonu nasıl gelişiyor?

  Cevap: Teknoloji nasıl gelişiR

  İnsanımızın büyük çoğunluğu, İslam dininin en son, en mükemmel bir din olduğuna körü körüne inanmışlardır.

  El-hamdülillah Müslümanım şeklinde, kişilik kanıtlaması eksik olmaz; hemen her vesileyle bu sözleri tekrarlamak ve her işe Allahın adıyla başlamak onlara rahatlık verir.

  Bu rahatlığı mutluluğa dönüştürmek maksadıyla, yine her vesileyle, Muhammed in adını ilahiliğe bürüyüp, yüceltici sözcüklerle Sallalahü teala (Allah onun şanını yüceltsin) ya da 'Sevgili Peygamberimiz' diyerek mırıldanmaktan geri kalmazlar.

  Koyu olan dinsellik bilincine saplı olarak bugün hala 7. Yüzyıl zihniyetiyle yaşayıp gitmektedirler.
  İslamın hoşgörü ve barış dini olduğunu söylerler ama, İslamdan başka din ve inanca yönelik olanları kafir ve cehennemliksaymaktan ya da İslam şeriatını eleştiri konusu yapanları dinsizlikle suçlamaktan geri kalmazlar.
  Akılcı eğitimden geçmedikleri için, onları bu kör inanışlardan ve davranışlardan kurtarma olasılığı pek yoktur.

  Akılcı eğitimden geçmiş olup, kendilerini AYDIN bilen sınıflara gelince, onların çoğunluğu da, Islam şeriatının akla ve vicdana ters verileri içeren özünden habersizdirler.

  Örnek olarak kendilerine: Islamdan başka dinlere yönelenler 'sapıktırlar', 'Müşrikleri nerede görürseniz öldürün', 'İslamdan çıkanları öldürün', 'Ey ! Yahudileri ve Hiristiyanları dost edinmeyin...İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır...', İslami din edinmiyenlerle, boyunlarını büküp kendi elleriyle cizye verene kadar savaşın', Yeryüzü İslam olana kadar savaşın onlarla,

  Kölelik Tanrısal bir kuruluştur, Kadınlar aklen ve dine dun yaratıklardır, Sütresiz olarak namaz kılanın önünden eşek, köpek, kadın geçerse namaz bozulmuş olur, Ölü insan ile ya da hayvanla cinsi münasebette bulunan oruçlu kişinin kaza orucu tutması gerekir,

  Tanrı, Müslüman kullarına Cennet te memeleri yeni sertleşmiş güzel kızlarverecektir,