Teknİk Ünİversİtesİ İstanbul

'Etüt Merkezi' forumunda DiScOvErEr tarafından 23 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. ist Teknİk Ünİversİtesİ İstanbul

  KİMLİK KARTI:
  Rektör: Prof. Dr. Gülsün Sağlamer
  İletişim bilgileri: Ayazağa Kampüsü Maslak-İstanbul
  Tel: 0 212 285 30 30
  İnternet Adresi Ä°stanbul Teknik Üniversitesi
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Vakıf

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 11
  Enstitü: 5
  MYO: 1
  Öğrenci sayısı: 20.800
  Akademik personel: 1800

  Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birisi olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Ayazağa, Gümüşsuyu, Maçka, Taşkışla ve Tuzla kampüslerinde eğitim öğretimini sürdürüyor. Pek çok üniversitenin kurulmasında ve gelişmesinde öğretim kadrosuyla önemli görevler üstlenen İTÜ, Türkiye Cumhuriyeti'ni yöneten pek çok isimleri yetiştirdi. Eğitim öğretim dili Türkçe olan İTÜ'de zorunlu İngilizce hazırlık sınıfı ve öğretim planındaki derslerin yüzde 30'unun İngilizce alınması uygulaması bulunuyor.
  Tüm dersleri en az 3.00 başarı ortalaması ile tamamlamış öğrenciler danışmanlarının onayı ile 3. yarıyılın başından bir ay önce Çiftanadal programı için hem kendi fakültelerine hem de ikinci anadal olarak seçtikleri programın bulunduğu fakülteye başvurabiliyorlar. Çift anadal programında başarılı olan öğrenciler her iki daldan lisans diploması alarak mezun olabiliyorlar.
  Üniversitede çok sayıda öğrenci kulübü bulunuyor. Öğrenciler hem sosyal hem de kültürel alanlarda çok çeşitli alternatiflere sahipler.
  İTÜ'nün Ayazağa ve Gümüşsuyu'nda yurtları bulunuyor. İTÜ yurtları; Ayazağa Gölet yurtları, Ayazağa Vadi yurtları, Ayazağa Erkek Öğrenci yurdu, kız öğrenci yurdu, Ayazağa Verda Üründül kız öğrenci yurdu, Gümüşsuyu erkek öğrenci yurdu, Gümüşsuyu kız öğrenci yurdu.

  BURSLAR: İTÜ öğrencilerini İTÜ rektörlüğü, İTÜ Geliştirme Vakfı, İTÜ Mezunlar Derneği, özel kurum, kuruluş ve kişiler tarafından verilen burs ve ödüllerle destekliyor. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 4 çeşit burs bulunuyor. A tipi, B tipi, C tipi ve T tipi burslarla çok sayıda öğrenciye burs sağlanıyor.
   


Similar Threads: Teknİk Ünİversİtesİ
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi Hacettepe Üniversitesi - Polatlı Teknik Bilimler MYO bilgileri 17 Şubat 2011
Etüt Merkezi Anakara Orta DoĞu Teknİk Ünİversİtesİ 24 Kasım 2009
Etüt Merkezi ist Yıldız Teknik Üniversitesi 23 Kasım 2009
Etüt Merkezi Karadeniz Teknik Üniversitesi 19 Kasım 2009
Etüt Merkezi İstanbul Teknik Üniversitesi 19 Kasım 2009