Tatilde nerelere gidilir Tatilde gidilecek yerler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Dark tarafından 17 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Evet Arkadaşlar yaz geldi herkes tatil planları yapıyor.Bazıları tatile gideceği yerleri önceden belirlerken bazıları da karasız kalırlar.
  Bu Başlık altında tatilde nereye gitmeliyim diye soranlara tatil önerileri yapacagız.
  Konuyu okuyan Forumdaşlardan birer tatil önerisi bekliyorum.
  hadi bakalım:f40:

  [​IMG]

  Muğla kelebek vadisi

  Kelebek Vadisi, Muğla ili, Fethiye ilçesinden motorla ulaşılabilen tabiri caizse bir cennet bahçesidir. Sahip olduğu ender türler nedeniyle dünya mirası olarak korunması önerilmiş, 100 dağdan biri olan Babadağ’ın eteklerinde bulunan Kelebek Vadisi, 8 Şubat 1995′de 1. derecede doğal SİT ilan edilmiş ve her türlü yapılaşmaya kapatılmıştır.
  350 metreye ulaşan sarp kayalık duvarlarla çevrili olan Vadi ismini, barındırdığı 80′den fazla kelebek türünden ve özellikle kaplan kelebeğinden almıştır. Kaynağı Faralya köyünde bulunan ve 50 metre yükseklikten dökülen şelale, Vadi’nin ortasından geçen bir dere ile Akdeniz’e ulaşır.

  Kelebekler Vadisi’ne, Fethiye üzerinden Ölüdeniz’e gelerek ulaşılır. Fethiye’ye 55 km. uzaklıktaki Dalaman Havalimanına Türkiye ve Avrupa’nın pek çok şehrinden uçuşlar düzenlenmektedir.
   
 2. Cevap: Tatile Nereye Gitmeli

  Ben Ayvalık Sarımsaklıyı öneririm. :f40: İmkanım olsa şimdi biner arabama giderdim.

  SARIMSAKLI
   
 3. Cevap: Tatile Nereye Gitmeli

  Ben bir düşüneyim önerimi sunarım. :f40:
   
 4. Cevap: Tatile Nereye Gitmeli

  İzmir-Mordoğan

  [​IMG]
  Eğer ailenizle birlikte sakin bir tatil istiyorsanız İzmir’ den Çeşme otobanı’ na girdiğinizde 45. kilometrede karaburun çıkışından çıkıp 35 km. daha denize tepeden bakan zeytin ağaçlarının size eşlik ettiği inanılmaz manzaralar eşliğinde hatırı sayılır virajlı yolu bitirdiğinizde işte Mordoğanda’ sınız.

  1987 yılında Çatalkaya ve Eski Mordoğan Köylerinin birleşmesiyle kurulan Mordoğan’ a bağlı Eğlenhoca, İnecik ve Kösedere köyleri ve bu köylerin Hurma Zeytin’ ini henüz tatmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz demektir.Mordoğan, özellikle Çatalkaya, Ayıbalığı kayalıkları ve Plajı, Ardıç Plajı, amatör balıkçılığı ve 70 çeşit mor çiçekleri ile ünlüdür.

  [​IMG]

   
 5. Cevap: Tatilde nerelere gidilir

  Kesinlikle vazgeçilmezim Kemer. Her yaşa hitap eden bir yer bence.
   
 6. Cevap: Tatilde nerelere gidilir Tatilde gidilecek yerler

  Kemer benim de çok sevdiğim bir yerdir.Mavi ve yeşil fazlasıyla içiçe :f40:
  Kemer - Forumdas.Net
   
 7. Cevap: Tatilde nerelere gidilir Tatilde gidilecek yerler

  Ben çok bilinen bir yeri tanıtmaktan ziyade kimsenin bilmediği çocukluğumda yazları 3 ayımızı geçirdiğimiz her yerinde koşup oynadığım her yerinde anılarım olan küçük tanınmamış bir tatil beldesini tanıtmak istedim..

  Ceyhan-Yumurtalık

  YUMURTALIK ilçesi, Ceyhan'a bağlı bir bucak merkezi iken 1959 yılında ilçe olmuştur. Eski adı Ayas olan Yumurtalık'ın tarihi ortaçağlara kadar uzanmaktadır. Bir liman şehri olarak bilinen ilçede eski uygarlıklara ait çeşitli eserlere rastlanmaktadır. Bir sahil ilçesi olan Yumurtalık'ta nüfus yaz aylarında 30+40 bin civarına yükselmektedir.

  Şehir merkezine yakınlığı, kültürel değerleri, temiz ve berrak denizi, güneşlenmeye uygun geniş plajı ile cazip bir tatil merkezi özeliği taşımaktadır. Son yıllarda pansiyonculukta büyük gelişmeler görülmektedir.

  Adana merkezine 80 km uzaklıkta olan ilçenin yüzölçümü 501 km2 olup, 16 köyü bulunmaktadır

  İlçede Bulunan Eserlerİlçede Ayas kalesi, Süleyman kulesi ve Markopolo iskelesi bulunmaktadır. Yapılış tarihi konularında kesin bilgi olmamakla beraber Orta Çağda yapıldığı tahmin edilmektedir

  [​IMG]

  [​IMG]

  Yumurtalık denizi sıg ve kumludur .

  [​IMG]

  Akşam üstleri deniz seviyesi o kadar düşerki size söyle örnek vereyim orta okula giderken yüzerek denizin ortasındaki kız kalesine gider arkadaşlarımla tavşan kovalardım..:)

  Ayrıca çadır turizmi sevenler içinde çok idealdir:f40: ..
   
 8. Cevap: Tatilde nerelere gidilir Tatilde gidilecek yerler

  Evet kemer çok güzel ama çok kalabalık benim tatil anlayışım..Sesiz sakin bir koy oturmuşum tabureme atmışım oltamı denize ayaklarıma tatlı tatlı dagalar vuruyor.Mis gibi deniz kokusu yakmışım sigaramı sepetimde bir şişe suyum ve sandviçim akşam üstü balıktan dönen balıkcı tekneleri güneşin batışı oltaya her balık vuruşunda aha balık vurdu dur kaçmasın çığlıklarım oğlumun o andaki heyecenı offf gel temmuz gelllll..:f40:
   
 9. Cevap: Tatilde nerelere gidilir Tatilde gidilecek yerler

  Valla ben bu yaz da Samsundayım. Benden bir tatil önerisi beklemeyin.:f30:
   
 10. Cevap: Tatilde nerelere gidilir Tatilde gidilecek yerler

  Didim/Altınkum

  [​IMG]

  Altınkum irili ufaklı koyları ve bu koylara düzenlenen tekne turlarıyla, değişik konaklama imkanları sunan işletmeleriyle her yıl on binlerce konuk ağırlayan turizm merkezimiz.


  Plajı dillere destan Egenin şirin tatil beldesi kışları da eskisi kadar boşalmayan bir hal alıyor yıldan yıla...
  Açık kalan mekanların sayısının yanısıra, özellikle kış aylarına hazırlanan işletmelerin sezon kaygısı neredeyse hiç bitmiyor.
  Denizinin karaya değil de denize akıntılı dalgalarının oluşu kendi kendini sürekli temiz tutan koylarıyla Didim'in en gözde Plaj yerleşimlerinin en birincisidir Altınkum.
  Rüzgar sörfü ve diğer su sporları için eşsiz bir cennet niteliğindedir.
  Kano sevenler için deniz oldukça uygun. Parlamenterler sitesinden üçüncü koya kadar kapsanan alanda çok usta değilseniz yanlız kano tehlikeli olabilir. Can yeleksiz binilecek pedallılarla da koy içinden dışarı açılmamaya dikkat edin. Deniz her ne kadar sakin de olsa can yeleğiniz varsa daha güvendesiniz. Altınkumda kış fırtınalarını (zaten denize girilmeyen dönem) saymazsak azgın dalgalar yok.
  Tekne Turları balık avlama sezonu biter bitmez başlıyor. Bu Aynı zamanda turizm sezonunun başlangıcı. Avlanma sezonu başlangıcı da yine turizm sezonu bitimi hemen hemen. Son yıllarda sezon uzadı. Tatilciler Yaz sonunda daha tenha bir ortamda tatil yapmayı yeğleyenler işletmecilerin daha uzun açık kalmasında etkili oldular da denilebilir.
  Dalış okullarında (Diving Center) padi lisansı veren, kurslar düzenleniyor. Dalgışların havuzda verdikleri hazırlık derslerinin ardından cennet adası açıklarında suyun altında deniz kestanesi kırıp balık beslenilen unutulmaz sahnelerin yaşandığı normal başlangıç kurslarından başka pek çok programları var.
  Altınkum merkezde pekçok eczane, Restaurant, çay bahçesi, disco, bar mevcut.
  Şehiriçi minibüsleri her 5 dk'da yazları, her 15 dk'da bir kışları Aquapark (Taşburun-Aşık Restaurant)a kadar uzanan geniş bir tur yapıyorlar.

  Altınkum'da Bir akşam yada Sabah yürüyüşüne çıktığınızda en yeşil yeşil alan olarak halen varolan çamlık içinden geçince rüzgar kendini hissettirir. Denizi karşınıza alıp uzun uzun bakınca Bodrum yarımadasının bizim tarafımızda kalan Gündoğan, Türkbükü, Tandoğan gibi minik balıkçı kasabalarını (hemen hepsi hatırı sayılır tatil merkezleridir bugün) seçebilirsiniz havadaki nem oranı dengeliyse sabahları...

  Altınkum'da her keseye uygun konaklama imkanı sunan çok çeşitli konaklama tesisi var. Pansiyonlardan, iki yıldızlısına beş yıldızlısına konaklama sektöründe ihtiyacınıza cevap verebilecek pek çok işletme mevcut.

  Altınkum'da sezon Mayısın başlarında umut verici bir biçimde başlar... Sıcağa fazla dayanamayan orta yaş ve üstü turistler havanın yaz sıcağına oranla hissedilir derecede serin olduğu Mayıs ve Eylül gibi ayları tercih ederler.

  Kışı başka yazı başka güzel...
  Kış aylarında tatile çıkacaksanız yaz kış açık olan otellerin sayısında son yıllarda artış var. Kaloriferli ve klimalı odalarıyla hizmet veren bir kaç büyük otelin yanısıra; albenisi olan küçük otellerin sayısı da yıldan yıla artıyor.
  Havaalanı transferleri, kültürel ve tarihi gezilerle turizm hizmeti veren lokal seyahat acentelerinin kış aylarında da hizmet veriyor olması bir tesadüf değil artık.
   
 11. ayvalıkta nerede tatil yapabiliriz?

  slm!... bu yaz tatile ayvalık taraflarına gitmek istiyoruz fakat nereye gideceğimize karar veremedik,merkezden uzak olmayan,dışarı çıktığımızda gezabileceğimiz,tenha olmayan biyer istiyoruz...giden, gören fikir verecek arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz???