Tatil Hazırlığı Yaparken Dikkat

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Tatil Hazırlığı Yaparken Dikkat

  [​IMG]
  Meteoroloji yetkilileri havaların daha da ısınacağını duyurduğu şu günlerde vakti ve imkanı olanlar için en uygun çözüm tatil kaçamağı yapmaktadır.

  Eğer sıcak havalardan bunaldıysanız ve kendinize tatil için zaman ayırabiliyorsanız hemen çantanızı hazırlamaya başlayın. Tatilinizi sorunsuz bir şekilde geçirmenin ilk şartı tatil çantanızı hazırlarken dikkatli olmaktır. Unutulan bir tırnak makası bile size zor anlar yaşatabilir.

  Peki tatil çantanızı hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerekir? Yanınıza neler almalısınız? Bu sorulara kısa kısa cevap verelim. İş gezisi ya da tatile çıkmaya hazırlanıyorsanız öncelikle gideceğiniz yerin hava durumu hakkında kısa bir araştırma yapın. Kötü bir hava sürprizi tüm tatilinizi zehir edebilir.

  Tatilinizin süresine göre kıyafet planlamayı ihmal etmeyin. Kaç gün akşam yemeğine çıkacaksınız, spor yapmayı planlıyor musunuz düşünüp ona uygun kıyafet, takı ve ayakkabı hazırlığı yapın.

  Kıyafet seçerken renklerin birbirine yakın olmasına özen gösterirseniz kombinleme şansınız daha yüksek olur ve daha az kıyafet götürebilirsiniz. Ayrıca yanınıza alacağınız çok yer kaplayan ayakkabılarınızın sayısı da düşecektir.

  Gelelim kıyafetlerinizi çantaya yerleştirme kısmına. Öncelikle iç çamaşırlarınızı mutlaka ayrı bir çanta içinde valizinize yerleştirin. Böylelikle valizi her açtığınızda çamaşırlarınız ortalığa dağılmaz

  Aynı şekilde ayakkabılarınızıda özel ayakkabı poşetlerinde çantanıza yerleştirin böylece hem eşyalarınız kirlenmez hemde kutu taşıma yükünden kurtulursunuz.

  Giyeceklerinizi gruplandırın ve valizinize öyle yerleştirin. Pantolonlar ve etekler alt kısma, tshirtler ise üst kısma yerleştirilmeli. Eğer kıyafetlerinizin kırışmasından şikayetçiyseniz otelinize gittiğinizde banyoda bir süre asılı tutun ve sıcak su musluğunu açarak ortamın buharlaşmasını sağlayın böylece kıyafetlerinizdeki kırışıklık düzelecektir.

  Bir kozmetik çantanız mutlaka olsun içine şampuanlarınızı, diş bakım ürünlerinizi, parfüm ve asiton gibi malzemelerinizi koymayı ihmal etmeyin.

  Elektrikli hassas aletler götürecekseniz bunları mutlaka valizinizin tam orta kısmına yerleştirin üzerini diğer kıyafetlerinizle destekleyin ve zarar görmelerini önleyin.

  Önemli eşyalarınız mutlaka el çantanızda bulunsun

  Şimdi rahat bir tatil geçirebilirsiniz.