taşLar vé faydaLarı...!!!

'Sağlık Rehberi' forumunda küLkedisi tarafından 26 Kasım 2009 tarihinde açılan konu 1. mércan
  • Saflık
  • Masumiyet
  • Bilgelik
  • Doğruyu yanlıştan ayırt edebilme

  İnsanın çocukken olduğu gibi saf bir neşe duymasını sağlar. Mercan bu kalitelerin ortaya çıkmasını destekler.

  • Neşesizseniz, doğruyu ayırt etmede zorlanıyorsanız, önsezilerinizi güçlendirmek istiyorsanız, dengede kalmakta zorlanıyorsanız ihtiyacınız olan MERCAN aksesuarlar! Elde, boyunda, bilekte her yerde olabilir.


  amétist
  • Öfkelimisiniz? Dikkatinizi bir noktada toparlayamıyor musunuz? Mutfakta, işte veya herhangi bir konuda yeni fikir üretmekte zorlanıyor musunuz? Bulunduğunuz ortama veya kendinize gelebilecek olumsuz enerjileri nötralize etmekte zorlanıyorsanız AMATİST kullanabilirsiniz.
  Eğer odanızda amatist varsa ayda bir tuzlu suda 1 gün bekletip yıkayıp durulamayı unutmayın.


  zümrüt
  İç huzuru, barış, doğru yaşam şekli, maddi bağımlılıkları aşabilme, cömertlik, kendi kendinin öğretmeni olabilme kaliteleri verir.
  • Eğer iç huzurunu ve kendi kendinin öğretmeni olma duygusunu artırmak, huzursuzluğu azaltmak istersek sol orta parmağa zümrüt kullanabiliriz.
  • Eğer cömertlik ve bereketimizi artırmak istersek sağ orta parmağı tercih edebiliriz


  yakut
  Yeri kalptir. Saf sevgiyi yani karşılıksız sevgiyi verir. Korkusuz ve bağımsız olmayı sağlar. Ruhun neşesini hissettirir. Kendine güven verir.
  Yakut bunları destekler ve kanın temizlenmesine yardımcı olur.
  • İlişkilerde sevgi dolu, şefkatli, açık kalpli olmak ve bağımlılıklardan kurtulabilmek arzumuz varsa sol serçe parmağa yakut takabiliriz.
  • Sorumluluk duygularımızı dengelemek, baba-eş-oğul-erkek kardeşimizle olan ilişkimizi dengede tutmak, ideal insan kaliteleri geliştirmek arzusundaysak sağ serçe parmağımıza yakut yüzük kullanabiliriz    2. Cevap: taşLar vé faydaLarı...!!!

  safir
  Saf ve gerçek kardeşlik duyguları verir. Konuşmaların tatlı, yumuşak ve kalpten olmasını sağlar. Aynı zamanda hayatımızdaki olaylar karşısında şahit konumunda kalarak gerçeği bulmamızı sağlar.
  Sürekli suçluluk duygusu taşıyorsak, kendimizi her zaman yetersiz görüyorsak sol işaret parmağımıza veya sol bileğimize mavi taşlı takılar kullanabiliriz.
  İstemediğimiz şekilde sert kırıcı konuşmalar yapabiliyorsak, daha tatlı ve diplomatik konuşma arzumuz varsa sağ işaret parmağımıza, sağ bileğimize yakut veya mavi taşlı takılar kullanabiliriz.


  eLmas,pırlanta
  İnsana hoşgörü ve affedicilik kaliteleri verir. Düşüncesiz farkındalık konumu ve şefkat kazandırır.
  Elmas ve pırlanta bunu destekler.

  • Geçmiş hayatımızda şu andan daha mı ağır basıyor? Hatıralar sık sık aklınıza mı geliyor? Sabah uyanınca geçmişten gelen olumsuz duygularla mı kalkıyorsunuz? O zaman günlük yaşamımızda sık sık ‘’kendimi affediyorum.’’diyebiliriz ve sol alyans parmağınıza elmas yada pırlanta aksesuar kullanabilirsiniz.
  • Sürekli geleceği mi düşünüyorsunuz, plan yapmakla mı meşgulsünüz? Gece yatağa yattıktan 1 saat sonra hala uyanık ve gerginmisiniz? Affetmekte zorlanıyormusunuz? O zaman gün boyu kendi kendinize ’’ben herkesi affediyorum’’ diye sayısız tekrarlayabilirsiniz. Ayrıca sağ alyans parmağına elmas yada pırlanta kullanabilirsiniz.


  inci
  Meditasyon konumu yani düşüncesiz konumu verir. İnsanın evrensel enerjiyle bütünleşebilmesi içindir. Sessizlik, neşe ve mutluluk verir. Sonsuz özgürlüğü hissettirir. Aydınlanmayı mümkün kılar.
  İnci bunları destekler.
    3. Cevap: taşLar vé faydaLarı...!!!

  Vay canısına :D annem banada elleme derdi pis diye :D bir daha bu konuda annemi dinlemiycem xDxDXd