Taş Tedavisi-Taşların Vucudumuza Etkisi

'Sağlık Rehberi' forumunda Ezlem tarafından 20 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Kaplan Gözü: Sahiplenme arzusunu güçlendirir. İnsanın kendisini işine vermesini sağlar, konsantrasyonu güçlendirir.

  Akik (Kırmızı kalsedon):
  Uğur ve bereket taşıdır. Donuk akik kan dolaşımını kolaylaştırır. Erkeklerde erkeklik bezini, kadınlarda yumurtalıkları korur.

  Kalsedon (Mavi Akik):
  Düşünce yeteneğini kuvvetlendirir. İyi konuşmayı sağlar, renginden dolayı nazar içinde iyidir.

  Zebercet (Peridot): Kalp çarpıntılarına ve sebebi bilinmeyen korkulara iyi gelir.

  Kehribar (Amber): Guatr, astım, bronşit, ve alerjiye karşı iyi gelir.

  Opal: Sevgi ve şevkat simgesi olup, koşulsuz sevgi verme özelliğine sahip olanlar kullanabilir. Yoksa tarihteki gibi uğursuz taş olma özelliği ortaya çıkabilir. Eklem iltihabına iyi gelir.

  Jade: İyi ilişkiler ve dostluk simgesidir. Böbrek rahatsızlığından kaynaklanan ateş düşürür.

  Lapislazuli:
  Ruh beden arasındaki dengeyi sağlar. Ayrıca zihinsel berraklığa ve derin düşünmeye yardımcı olur.

  Mercan:
  Solunum açıcı özelliği vardır

  Krizopraz: Seksüel ve depresi durumları rahatlatıcı özelliği vardır. Kişisel yetenekleri ortaya çıkarır.

  Pyrite: İrade gücünü arttırır. Diğer insanlara armoni halinde çalışmayı gerçekleştirir.

  Jasper:
  Sevgi ve inanç simgesidir. Karaciğer, dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.

  Sodalit: Troid metabolizmasının dengesini sağlar. Güven sağlayarak hata riskini azaltır. Zihin açıklığı ve sakinlik verir.

  Topaz (Sitrin): Telepati yeteneğini arttırır. Neşe ve hoşnutluğu uyaran bir taştır.

  Tormalin: Vücudu ve zihni güçlendirir. Negatif şartları ve korkuyu uzaklaştırır. Çok güçlü bir koruyucu özelliği vardır. İlham verici ve konsantrasyon sağlayıcıdır.

  Kaplan Gözü: Sinirsel spazmları ve baş ağrılarını hafifletir. Sindirim üzerine mükemmel etkilidir. Negatif enerjiden korur.

  Kuvars Kristali: Vücudumuzdaki zihinsel, bedensel ve ruhsal düzeyimizi arttırıcı enerji üretir. Ortamdaki tüm negatiflikleri geri iter. Meditasyon için çok uygundur.

  Krizopras: Sinirsel gerilimleri yok eder. Fiziksel, zihinsel heyecan durumlarında sakinlik verir. Neşe ve huzur sağlar.

  Malahit: Korku ve şüpheleri yok eder. Karaciğer ve dalağın işlevlerine yardımcıdır. Fiziksel ağrıları azaltıcı ve radyasyondan koruyucudur. Uyumayı kolaylaştırır. Zihni ve vücudu canlandırır. Dengeleyicidir.

  Mavi Kuvars: Tiroit ve metabolizma dengeleri üzerinde güçlendiricidir. Öksürük azaltıcı ve ateş düşürücüdür. Zihin açıklığı ve güven duygusu sunar. Cinsel problemlere iyi gelir.

  Obdisyen: Özellikle çok hassas kişilere karşı koruyucu özelliği vardır. Zihinde oluşan heyecan duygularını engeller. Fiziksel zeminde espri gücünü arttırır. Negatif durumları yok edicidir. Stresi azaltır. Terapi yönü çoktur.

  Pembe Kuvars: Stres giderici olup, hata duygularını, korkuyu ve öfkeyi azaltır. Negatif enerjiden koruyucudur. Ruhun inceliğinin sembolüdür. Huzur ve duygu yüklüdür. Sevgi taşıdır.

  Rodonit: Vücudun sağlıklı gelişmesine yardımcı olur. Kan dolaşmasını dengeler. Psikolojik olumsuzluklardan kurtarıcı ve cesaret arttırıcıdır.

  Rutilat Kuvarsı: Depresyonu azaltır. Enerji kaynağıdır. Özellikler meditasyona uygundur. Negatif enerjiden korur.

  Sitrin Kuvarsı: Vücudumuzun tüm dokularıyla etkileşerek güçlendirir. Karaciğer ve safrakesesi işlevlerine yardımcıdır. Toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Cilde serinlik ve sadelik sunar. Cilt hastalıklarına karşı koruyucudur. Görme bozukluklarına iyi gelir. İçimizdeki gücün sembolüdür.

  Agat: Vücutta tansiyon dengeleyicidir. Üriner sistemin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Aklı ve vücudu güçlendirir. Kişiyi cesaretlendirir. Lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır. Güçlü bir terapik özelliğe sahiptir.

  Akuamarin: Güven, denge ve ahenk sembolüdür. Solunum problemleri ile savaşır. Hafızayı güçlendirir. Sinirleri yatıştırır. Neşe, huzur ve aşk taşıyıcıdır. Özellikle meditasyona uygundur.

  Ametist: Pozitif enerji yüklü bir kristaldir. Taşıyan kişiye de bu yükü aktarır. Beyin gücünü yükseltir. Kan temizleyicidir. Negatif enerjilerimizi dışarı boşaltarak huzurlu ve zinde olmamızı sağlar. Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur.

  Aventurin: Korkuları yenmede ve yaşlılıkla mücadelede etkilidir. Zihinsel karmaşayı ve stresi azaltır. Neşe taşı da denir. Sakinlik ve yaşama sevinci sunar.

  Aytaşı: Duru görü ve sezgi hassalarını geliştirmek için kullanılır.

  Hematit: Kan dolaşımını düzenin sağlıklı olmasına yardımcıdır. Enerji kaynağıdır. Solunum yolları üzerinde olumlu etkileri vardır.

  Jasper: Sindirim sistemine iyi gelir. Endokrin sistemine denge getirir. Karaciğer ve safrekesesini güçlendirir. Sağlıklı ve güçlü olmamızı sağlar. Fiziksel direncimizi arttırır.

  Alıntı
   


Similar Threads: Taş Tedavisi-Taşların
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Böbrek Taşı Belirtileri 18 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Safra kesesi taşı belirtileri nelerdir 18 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Diş taşı oluşumu nasıl engellenir? 17 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Kanda Sedimantasyon Yüksekliği Ne Anlama Gelir 8 Aralık 2013
Sağlık Rehberi Kanda Sedimantasyon Nedir 14 Mart 2013