Tansiyon Düşüklüğü İçin Bitkisel Tedavi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 7 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Tansiyon Düşüklüğü İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri  Tansiyon Düşüklüğü İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir


  Tansiyonu düşük olanlarda küçük tansiyonun düşük olması önemli değil, fakat büyük tansiyonun düşüklüğü önem taşır. 9-10 Üst sınır olarak kabul edilebilir. Baş dönmesi gibi bir proplem yoksa sorun kişi rahatlıkla yaşamını devam ettirir.Tansiyon düşüklüğü için biberiye,akdiken,katır tırnağı otu,fesleğen, çoban çantası otu gibi bitkilerden karışım elde edilir.

  Karışımın Hazırlanışı şöyle


  Katırtırnağı otu,biberiye ile birlikte tuzlu suda 10 dakika süreyle kaynatıldıktan sonra süzülür.

  Süzülerek elde edilen sıvı bir kaba boşaltılarak dinlendirilir.Rahatsızlık esnasında,dinlendirilen sıvıdan,yarı oranında içme suyuna karıştırılarak içilir.

  Akdiken bitkisinin yaprakları tuzlu suda 15 dakika süreyle kaynatılır.Süzülerek elde edilen sıvı bir süre dinlendirilir.Dinlendirilen sıvıdan,bir bardak içme suyuna yarım fincan karıştırılarak içilir.

  Fesleğen bitkisi,çoban çantası otu ile birlikte 20 dakika süreyle kaynar suda bekletildikten sonra süzülür.Süzülrek elde edilen sıvıdan,rahatsızlık esnasında yarı oranında içme suyuna karıştırılarak içilir.

  Bu tavsiye edilen bitkisel karışımlar sadece tedaviyi destekleyici amaçlıdır.Öncesinde doktor gözetimi ve tavsiyesi alınmalıdır.