Tanker Kazası

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 3 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Tanker kazasında 230 ölü 190 Yaralı
  Kızılhaç, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde (DKC) dün gece meydana gelen yakıt tankeri kazasında yaşamını yitirenlerin sayısının en az 230 olduğunu, can kaybı sayının artabileceğini bildirdi.

  Afrika ülkelerinden Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde, kaza yapan bir yakıt tankerinin patlaması sonucu 230'dan fazla kişi öldü. Facianın nedeninin yağmacılardan biri tarafından yakılan keyif sigarası olduğu ortaya çıktı.

  Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin doğu bölgesindeki South Kivu şehrinin Bukavu kasabasında dün gece bir yakıt tankeri devrilmesinin ardından infilak etti.

  Hükümet Sözcüsü Mende Omalanga patlamada en az 230 kişinin öldüğünü, 190 kişinin de yaralandığını belirtti. Kızıl Haç yetkilileri ise ölü sayısını en az 200 olarak verdi.

  Kızılhaç yetkilisi Desire Yuma ise, komşu ülke Tanzanya'dan yakıt taşıyan bir kamyonun aşırı hız nedeniyle dün gece Kivu vilayetinin başkenti Bukavo'nun 100 kilometre uzağındaki Sange köyünde devrilerek patladığını, en az 204 kişinin öldüğünü belirtti. Yuma, Kızılhaç çalışanlarının kaza yerinden hala ceset topladıklarını, ölü sayısının artabileceğini ifade etti.

  DKC'deki BM misyonunun sözcüsü Madnodje Mounoubai de, kazada ölen BM askeri bulunmadığını, barış gücünün patlamayla ilgili soruşturma yaptığını açıkladı.

  Bu arada, ölenlerin çoğunun civardaki evlerde Dünya Kupası maçını seyreden kişiler olduğu belirtildi. İnsanların petrol tankerine yaklaşmasını önlemeye çalışan BM barış gücünden bazı askerlerin de hayatını kaybedenler arasında bulunduğu kaydedildi.

  Kızılhaç yetkilisi Desire Yuma, komşu ülke Tanzanya'dan yakıt taşıyan bir kamyonun aşırı hız nedeniyle dün gece Kivu vilayetinin başkenti Bukavo'nun 100 kilometre uzağındaki Sange köyünde devrilerek patladığını, en az 204 kişinin öldüğünü belirtti. Yuma, Kızılhaç çalışanlarının kaza yerinden hala ceset topladıklarını, ölü sayısının artabileceğini ifade etti.

  DKC'deki BM misyonunun sözcüsü Madnodje Mounoubai de, kazada ölen BM askeri bulunmadığını, barış gücünün patlamayla ilgili soruşturma yaptığını açıkladı.