Takım Elbise Seçmenin İncelikleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 5 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Takım Elbise Seçmenin İncelikleri Nelerdir  Beyler Takım elbise seçerken nelere dikkat etmelisiniz özellikle Çalışma hayatında takım elbise giymek zorunda kalan beyler bu konuda daha özenli olmalılar.Çalışma hayatınız için seçtiğiniz takım elbise klasik bir kesime sahip olmalıdır. Gri, siyah, mavi ve kahverengi olması, daha ciddi ve olgun bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur.Gömlek ve kravatın, takım elbisenin renkleriyle uyum içinde olması gerekir. Ayrıca siyah bir takım elbiseyi desenli ve açık yeşil bir gömlekle kombin yapamazsınız.

  [​IMG]

  Takım elbise alırken Üzerinize tam oturmayan bir takım elbiseyi kesnlikle satın almayın.Erkeklerin üzerlerine oturan bir takım elbise bulma konusunda daha şanslı olduklarını biliyoruz; onlara diyecek bir şey yok. Size uzun, kısa ya da çok dar gelen bir takım elbiseyi sırf iyi bir tasarımcının elinden çıktığı için almayın; daha iyisini bulmak için zaman harcamalasınız.Takım elbisenizin ceketi, omuz kısımlarınıza tam oturmalıdır.

  Takım Elbisenize uygun Aksesuvarları doğru seçin. Mesela siyah bir takım elbise giydiğinizde, siyah tonlardaki kravatı tercih edin. Takım elbise; şık bir saat, deri kemer ve el yapımı kol düğmeleriyle mükemmel uyum sağlar.

  Ayakkabılarınızın rahat ve şık olmasına özen gösterin. Özellikle gece katılacağınız davetlerde, saatlerce ayakta kalabilirsiniz; bu bakımdan, ayaklarınızı sıkmayan ve kemerinizle aynı renklerde olan bir çift ayakkabı, hayatınızı kurtaracaktır.Yelekli bir takım elbise seçiyorsanız, yeleğinizin göğüs kısmı bedeninize oturduğunda belinizde gevşeklik hissi olmamasına özen gösterin. Yelek, pantolonun kemer kuşağını örtecek uzunlukta olmalı, uçları kalça kemiğinize uzanmadan bitmelidir.1950’li yılların ince kravatları bu yıl yine çok popüler… Özellikle siyah bir takım elbisenin içinde, siyah ince kravatlar modern bir görünüm yakalamanıza yardımcı olabilir. Kravatın dokusunun ve kumaşının kaliteli olmasına dikkat edin.