Takım Elbise Seçimi Nasıl Yapılır

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 10 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Erkekler sizin bölümünüzde bugün takım elbise seçiminin nasıl yapılması gerektiği konusunda kısa bilgiler vereceğiz.Sizde takım elbise seçimi yaparken zorlanıyorsanız yazımızı dikkatlice okursanız bu konuyla ilgili oldukça yararlı bilgiler bulacaksınız.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/takimelbise-secimi-68419.jpg]takimelbise-secimi-68419[/IMGALT]

  Özellikle takım elbise seçerken pantolon ceketin uyumlu olması çok büyük önem taşımaktadır. Takım elbise seçimi yaparken Pantolon ve ceketin aynı kumaştan olması ve arasında renk uyumu bulunmasına özen göstermelisiniz.

  Eğer tek renk ceket ve pantolonla takım oluşturacaksanız pantolonunuzu cekettinizden 2 ton koyu renk seçebilirsiniz.Takım elbisenizi bu şekilde eşleşme yaparsanız göze daha güzel görünecektir.

  Boyunuz uzun ise takım elbise seçimi yaparken pantolon ceket zıt renkte seçip şık bir görüntü kazanabilirsiniz. Böyle takımlar günlük kullanım ve resmi olmayan buluşmalar için ideal bir tercih olacaktır.Yemek davetinde kullanılacak olan takım elbise seçilirken ceket ve pantolonun aynı renklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

  Eğer takım elbiseniz için pantolon seçmeniz gerekiyorsa bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli konulardan birisi pantolonunuzun modelinin beden yapınıza uygun olması olacaktır.Boyunuz kısa ise sizin yüksek belli pantolon seçimlerindne uzak durmanız gerekmektedir.Yüksek belli pantolon boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir.Takım elbiseniz içim gömlek seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler ise gömleğiniz ile ceketinizin renginin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.