Takı Modellerinde 2009 İlkbahar Modası: Aurélie Bidermann

'El Becerileri' forumunda Aysell tarafından 21 Şub 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Fransız takı tasarımcısı Aurélie Bidermann, 2009 İlkbahar Yaz sezonu için hazırladığı takı modelleriyle bugünlerde çok konuşuluyor.

  Bidermann’ın tasarladığı altın takıların ince detayları, onları farklılaştırıyor. Danteller ve tüyler gibi yumuşak materyalleri altın takılara dönüştüren tasarımcı, 2009 baharı için hazırladığı dantelli altın bileklik ve altın tüylerden kızılderili kolyesi ile moda dergilerini süslemeye başladı bile. Tasarımcı bu vintage bileklik modelini, gerçek güpür danteli altına batırarak hazırlamış.

  Aurelie Bidermann, Sotheby’s Müzayede Evi’nin Empresyonist ve Modern Sanatlar Bölümünde çalışmış. 2001′de yaptığı ilk takı koleksiyonu, önce Japonya’da, sonra Fransa’da büyük dikkat çekmiş. Yeteneğini farkeden Lacoste, Bidermann’a bir bileklik tasarlatmış.

  Aurelie’nin sanatsal tasarımlarıyla ünlü takıları, tüm dünyada satılıyor. Takı tasarımlarına ilham almak için dünyayı dolaşan Aurelie, en çok Hindistan’dan etkilenmiş, burada uzun süre kalmış.

  2009‘da yıldızı parlayan Bidermann, Amerikalı tasarımcı Adam ile yaptığı işbirliğiyle, New York Moda Haftasında çok konuşuldu. Tasarımcının şiirsel takı modelleri, aşk, huzur ve fantezi felsefesiyle sunuluyor. Takıların meraklıları arasında Kate Moss, Sharon Stone, Red Hot Chili Peppers gibi çeşitli ünlüler bulunuyor.


  [​IMG]

  Kızılderili esintileri taşıyan bu kolye modelinde, tasarımcı gerçek kuğu tüylerini altın suyuna sokmuş.

  [​IMG]

  Altın gerdanlık, tasarımcının güpür dantel bir yakalıktan tasarladığı bir takı..

  [​IMG]

  Bir başka güpür modeli bu kez gümüşe batırılarak, gümüş bir bileklik oluşturulmuş.

  [​IMG]

  Aurelie Bidermann, taşlara büyük ilgi duyuyor. Bu zincir kolyede kristal kullanmış.

  [​IMG]

  Altın detayları olan bu mercan kolye, Bidermann'ın Sicilya koleksiyonundan. Sicilya koleksiyonu takılarının tümü, bir tatil esintisi taşıyor.
   
 2. Cevap: Takı Modellerinde 2009 İlkbahar Modası: Aurélie Bidermann

  :f20:Çok farklı desenler çıkmış ortaya.Biraz eskiye dönüş var sanki hatta ilk çağlara:f196:
  Daha sade ve kibar modelleri tercih ederim ellerine sağlık Aysell:f40: