Tablet Pc Alırken Nelere Dikkat Etmeli

'Teknik Yardım' forumunda zamaneanne tarafından 2 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Tablet Pc Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Tablet Pc Nasıl Alınmalı

  [​IMG]

  Kullanışlı bir Tablet PC nasıl alınmalı ve bunun için ayırmamız gereken bütçe ne kadar olmalı gibi kafanıza takılan soruların cevabı burada:

  Tablet PC’de ekran boyutu kullanım amacımıza göre olmalı.

  Daha önce de belirttiğim gibi tablette film izleme, internette sörf yapma veya oyun gibi özel amaçlarımız olduğu gibi genel olarak hepsinden olsun derseniz 7inc veya 10 inc tablet PC’ler sizin için ideal olanı.Tablet PC’de genel olarak film izlemek istiyorsanız 7″den büyük bir tablet PC düşünebilirsiniz. Diğer işler için 7″tablet pc işinizi görecektir.

  Tablet PC pil/batarya kullanım süresi nedir?

  Tablet PC’nizin şarj ömrü uzun olmalı. En az aktif 4-5 saat, normal 8 saat pil ömrü olan Tablet PC’ler kullanım açısından diğerlerine göre daha büyük imkanlar sunar.

  Tablet PC Dokunmatik ekran hassasiyeti nasıl?

  Tablet PC dokunmatik özelliğe sahip olduğu için dokunarak kullanmanız gerekecek. Bu yüzden dokunmatik hassasiyeti iyi özel bir tablet pc tercih etmelisiniz. Özellikle çoklu dokunmaya izin veren buna olanak sağlayan Tablet PC leri tercih edebilirsiniz, bu size tablet kullanım kolaylığı sağlar.

  Tablet PC’de Ekran çözünürlüğü yeterli mi?

  Tabletler için ekran çözünürlüğü ne olmalı? Bazı tabletlerin ekran boyu büyük ama ekran çözünürlüğü düşük özellikte olabiliyor. Bu da fiyatın düşük olma nedenlerinden birisi. Ekran çözünürlüğü satışı yapılan tablet özelliklerinde Ekran Çözünürlüğü : 1024 x 600 şeklinde belirtilir. Ekran boyutu olarak da genel olarak satışı yapılan tablet PC’lere baktığımızda 5″ten 10″e doğru büyüyen boyutlarda tablet PC ekranları mevcut. HTC Flyer ve Samsung Galaxy Tab 7 inç olan tablet PC’leri, iPad 9.7 inç, Asus Eee Pad Transformer ve Motorola Xoom 10.1 inç ekran boyutlarına sahip günümüzde önde gelen Tablet PC markaları. Yine Dell Streak 5 inç ekrana sahip ufak ekrana sahip bir tablet pc.

  Ekran çözünürlüğü yanında tablet pc net ağırlığı da alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan.Tablet PC’ler 400-500 dramdan 1 kd’ya kadar değişen ağırlıkta piyasada mevcut.
   


Yükleniyor...