Swon6

'Oyun Bölümü' forumunda Aziz ARSLAN tarafından 21 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar,

  Şu anda halen var mıdır bilemiyorum ancak bizim okuduğumuz senelerde ilkokul yıllarında her sene “Yerli Malı haftalarını kutlar yerli üretim olan yiyeceklerden okula getirir arkadaşlarımızla birlikte getirdiklerimizi yerdik.

  Hiç unutamam yine bir yerli malı haftasını kutladığımız bir günde böyle bir etkinlikleri neden kutladığımızı öğretmenimize sormuştum ve bana demişti ki; “Ülkemizde ihtiyaçlarımızı giderebileceğimiz her şeyi sadece ve sadece yabancı uluslardan aldığımızı düşün, gün gelir bize herhangi bir sebepten düşman kesilirler ve paramız olduğu halde yemeye ekmek bulamayacağımız günlerimiz gelebilir. İşte yerli malını bu sebepten dolayı kutluyoruz. İlk önce bizim kendi üreticimiz kazanabilsin önce o ayakta kalabilsin ki ekmek bulamayacağımız günlerde onlar sayesinde başkalarına boyun eğmeden yaşayabilelim.

  Üretimin önemi ile ilgili olarak ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürkün birçok sözü de vardır. Bunlardan bazılarını sizlere tekrardan hatırlatmak istiyorum;

  [​IMG]

  Tam bağımsızlık, ancak mali bağımsızlık ile mümkündür. Bir devletin maliyesi bağımsızlıktan yoksun olunca, o devletin bütün hayat ışıklarında bağımsızlık felç olur.*
  "Bizim başka milletlerden hiç bir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız, Yüksek amaçlar uğrunda ölmesini biliriz."
  Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım.

  Hepimizin bildiği üzere online oyun piyasası her geçen gün daha da gelişmekte ve bu piyasaya birçok firma girmektedir. Ülkemiz online oyun piyasasında dünya üzerinde en çok rağbet gören ülkelerden biridir. Bunun nedenlerinin başında çok genç bir nüfusa sahip olmamız geliyor. Ancak şunu da belirtmek isterim ki bu piyasadaki firmaların büyük çoğunluğu hatta %90 dan fazlası hep yabancı firmalardır. Bu firmalar ülkemizde elde ettikleri gelirlerden hiçbir şekilde vergi ödemedikleri için tüm gelirleri kendi ülkelerine götürmektedirler. Ancak Türkiye oyun piyasası için çok önemli bir ülke olmasına rağmen yerli oyun üreticileri çok az, bu konudaki en büyük eksiklik maalesef maddiyattan geçiyor. Yerli yapımcıların, yabancı yapımcılar gibi geniş imkanları ve bütçeleri maalesef yok. Bu konuda hükümetimizin de maalesef bir teşviki olmadığı için yerli yapımcılar kendi imkânları ile bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Bu durumda biz oyun severlerin yerli yapımcılara destek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu amaçla sizlere bugün bir oyun tanıtmak istiyorum; işte karşınızda System Wonders 6, Swon6, tamamıyla Türkiyede yapılmış, gerek kurgusu gerek programlanması her şeyi İzmirli Emibel ve Armateknik adında 2 firma tarafından yapılmış, web tabanlı online uzay oyunu.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Oca 2014
 2. Cevap: Swon6

  Teşekkürler bakalım bu oyun tutulacak mı?