sürekli hapşırmanın sebepleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 15 Mart 2013 tarihinde açılan konu


  1. Sizde sürekli hapşuruyormusunuz ardı arkası kesilmeyen hapşuruğun sebebi nedi öğrenmek istiyormusunuz.Öyleyse yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz..

    Gün boyu sürekli hapşırma problemi yaşıyorsunuz ve bu sizi artık rahatsız etmeye başlamış ise bunun sebebi alerjik rinit olabilir.Alerjik rinit Stres ve sigara kullanımı gibi birçok nedenin yol açtığı bir rahatsızlık. Ayrıca alerjik rinit, dikkat edilmediği takdirde alerjik sinüzit ve astımla birlikte tehlikeli boyutlara varabiiliyor.

    Alerjik Rinir kendini sürekli Hapşırma, burun akıntısı ve damakta kaşıntı ile kendini gösterebilir bu gibi bulgulara dikkat etmelisiniz.

    Alerjik rinit, ortamda bulunan alerjenin nefes alma esnasında burun iç yüzeyine yapışması sonucu duyarlılığı olan kişilerde; hapşırma, burun akıntısı, burun ve genizde kaşıntı, burun tıkanıklığı ve damakta kaşıntıya neden olan bir hastalıktır.Alerjik rinit hayatı tehdit etme özelliği olmayan; ancak hastanın günlük aktivitelerini etkileyerek yaşam kalitesini belirgin şekilde bozan bir hastalıktır.

    Alerjik yakınmalar bu hastalarda; baş ağrısı, burun kanaması, uyku bozuklukları, konsantrasyon bozuklukları ve performans düşüklüğüne neden olur. Konsantrasyon bozukluğu nedeniyle hasta çocuk ise okul başarısı, erişkinse iş başarısı düşüklüğü görülebilir.